Gravity Blocks – udowodnij że masz wysokie IQ

Gravity Blocks to fajna gra logiczna, w której zdecydowanie można popisać się swoim poziomem IQ. Co więcej – jeżeli się nim nie popiszemy, nie przejdziemy w ogóle dalej. Zamiast punktów zbieramy w grze IQ. Dodatkowymi, bonusowymi fantami są gwiazdki.

Produkcja Max’a Gittel’a podzielona jest na kilka epizodów. Każdy z nich posiada kilkanaście poziomów podzielonych według  trudności. By móc się do nich dostać, należy najpierw zebrać trochę punktów inteligencji. Sprawdzenie swoich sił w epizodzie ,,zombie” jest możliwe już po kilku minutach zabawy.

Zadanie gracza polega na przestawianiu bloczków na planszy w taki sposób, by główny, kwadratowy bohater (bądź kilku z nich) dostało się do specjalnego punktu. Jeżeli dodatkowo uda nam się zebrać gwiazdki (zawsze na planszy jest jedna), zyskujemy bonusowe punkty.

Pod względem wizualnym aplikacja prezentuje się bardzo fajnie. Ścieżka audio jest również przyjemna, chociaż nie powala. Grywalność określiłabym jako kibelkową. Podczas dłuższych rozgrywek człowiek zaczyna się nudzić, a co za tym idzie denerwować się na niewinną gierkę.

W niektórych poziomach spotkamy się ze specjalnymi blokami, które są niebezpieczne. Bliskie spotkanie z tym obiektem skutkuje natychmiastową przegraną ze względu na promieniowanie. Czasem można się porządnie zdenerwować, gdy klocki zablokują się w jakimś miejscu i mimo naszych kilkunastominutowych rozpraw okażą się nieprzydatne.

Sterowanie odbywa się przy pomocy gestów. Przeciągamy palcem w prawo, bądź w lewo, by przesunąć jeden, bądź więcej bloczków. Wygodnie i przyjemnie.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button