Google Authenticator – chroń swoją elektroniczną skrzynkę pocztową

Zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, że ktoś niepożądany włamał się na Twoje konto pocztowe i przeczytał znajdujące się w nim e-maile? Tak? No to w takim razie program opisywany w tym wpisie powinien znaleźć się w Twoim smartfonie. Google Authenticator to świetna aplikacja, dzięki której posiadacze kont Gmail mogą skorzystać z dwuetapowej weryfikacji uniemożliwiającej „ciekawskim” zalogowanie się na naszego e-maila.

Elektroniczne konto pocztowe posiada pewnie każdy Internauta. W naszych e-mailach często przechowujemy hasła do różnych stron internetowych, a czasami nawet ważne dokumenty, które związane są z naszą pracą. Nikt z nas nie chciałby pewnie zatem, by jakiś „haker-amator” postanowił poczytać sobie nasze wiadomości albo nawet opublikować je. Właśnie dlatego stworzono program Google Authenticator, którego zadanie polega na utrudnieniu życia wszystkim ciekawskim.

W jaki sposób działa opisywany w tym wpisie program? Otóż w momencie, gdy ktoś będzie chciał zalogować się na naszego e-maila z obcego dla nas komputera, będzie poproszony o kod weryfikacyjny. A ten pojawi się tylko i wyłącznie u nas.

Atutem  Google Authenticator jest bez wątpienia fakt, iż potrafi on obsługiwać nie tylko jedno konto pocztowe, dzięki czemu możecie skutecznie chronić zarówno e-maila prywatnego, jak i służbowego.

Jeśli chodzi o samą synchronizację naszej poczty z programem, to sprawa została całkowicie uproszczona dzięki kodom QR, które umożliwiają nam zakończenie etapu konfiguracyjnego w dosłownie kilka sekund.

Na koniec jeszcze jedna, dość istotna kwestia. Aby korzystać w pełni z możliwości Google Authenticator, należy w swoim koncie Gmail zaznaczyć w ustawieniach opcję „Weryfikacja 2-etapowa”. W przeciwnym razie aplikacja nie będzie w stanie uchronić naszego e-maila przed obcymi.

Sam program dostępny jest w Google Play zupełnie za darmo. Warto go pobrać? Wydaje nam się, że tak. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button