musiXmatch – słuchaj muzyki i czytaj teksty piosenek

Posłuchać muzyki w wolnej chwili lubi każdy z nas. Nie każdy jednak skupia się na tekście piosenki, a przecież to w szczególności on nadaje sens danemu utworowi. Jeżeli nie należysz do wspomnianego przez nas chwilę wcześniej grona fanów dobrego brzmienia, to na pewno zainteresuje Cię aplikacja musiXmatch, która łączy w sobie cechy odtwarzacza muzycznego i bazy kilku milionów tekstów piosenek!

Pewnie nieraz zdarzyła Ci się sytuacja, że wpadła Ci w ucho jakaś piosenka i byłeś bardzo ciekawy tego, jak brzmi jej tekst. W takim momencie uruchamiałeś pewnie najczęściej przeglądarkę internetową i za pomocą wyszukiwarki szukałeś serwisu, w którym można przeczytać o czym wokaliści śpiewają w konkretnej piosence.

Mimo że szukanie tekstu w sposób tradycyjny jest skuteczne, warto wspomnieć, że w AppStore można znaleźć aplikację, która pozwala na jeszcze szybsze, a tym samym wygodniejsze, zapoznanie się z treścią danej piosenki. Tą aplikacją jest musiXmatch, czyli swego rodzaju odtwarzacz muzyczny połączony z bazą tekstów piosenek.

Sprawa wygląda następująco: wspomniany przez nas program w trakcie uruchamiania skanuje naszą bibliotekę multimediów, a nam pozostaje jedynie wybranie tytułu i czytanie tekstu. Proste, prawda? To jednak jeszcze nie wszystko, bowiem musiXmatch, tak jak zresztą już wspomnieliśmy, może służyć także jako program do odtwarzania muzyki, dzięki czemu możemy zorganizować sobie za pomocą smartfona małe karaoke.

Oczywiście, muzyczny program musiXmatch posiada również funkcję wyszukiwarki pozwalającą na szukanie tekstu piosenki, której aktualnie nie posiadamy w pamięci telefonu.

Co ciekawe, opisywana aplikacja współpracuje także z różnymi portalami społecznościowymi (Twitter i Facebook), więc wybrany fragment danej piosenki możecie dosłownie w mgnieniu oka przesłać znajomemu bądź po prostu opublikować na swojej tablicy.

Na koniec warto powiedzieć o jeszcze jednym atucie musiXmatch, jakim bez wątpienia jest fakt, iż można go pobrać z AppStore zupełnie za darmo!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button