Forsaken Planet – ufologiczna strzelanka

Macie ochotę zasiąść za sterami wirtualnego statku kosmicznego i nieco postrzelać w kierunku kosmitów? Jeżeli tak, Forsaken Planet powinno Was zainteresować.

Tak jak pokrótce wspomniałam we wstępie, Forsaken Planet pozwala nam wcielić się w postać kierującego latającym talerzem. Nasze zadanie polega natomiast na rywalizacji z innymi graczami, również kierowcami kosmicznych pojazdów.

Po uruchomieniu gry jesteśmy proszeni o zalogowanie się. Co ciekawe, wszystko to po polsku. Niestety, w aplikacji brakuje znaków z różnego rodzaju „ogonkami”, ale już sam fakt, iż autorzy starali się umieścić w grze nasz rodzimy język zasługuje na pochwałę, a przynajmniej na krótką wzmiankę w tym wpisie.

W Forsaken Planet poleca się grę przez Facebooka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zalogować się jako gość. Jest to, według mnie, ogromny plus. Dzięki temu możemy najpierw przetestować dokładnie aplikację, a dopiero później zdecydować się na korzystanie z niej, używając swojego profilu ze znanego serwisu społecznościowego.

Sterowanie w produkcji studia LOOT odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Po prawej stronie mamy wirtualną konsolkę z przyciskami akcji. Dotykając wyświetlacza wprawiamy natomiast w ruch nasz pojazd. Tyle należy wiedzieć na początek. Z biegiem czasu można nauczyć się wielu ciekawych akrobacji.

Oprawa graficzna stoi na dość wysokim poziomie. Widziałam wiele gier podobnego typu, które wyglądały dużo gorzej. Dlatego właśnie nie waham się, by do plusów Forsaken Planet zaliczyć także efekty audiowizualne.

Forsaken Planet do pobrania z Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 7/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button