Football Quiz – pomysł dobry, lecz wykonanie nie najlepsze

Wśród najpopularniejszych nowych aplikacji dostępnych w Google Play natrafiliśmy ostatnio na Football Quiz. Mimo że nie wskazują na to oceny Androidowców, wspomniana aplikacja prezentuje się pod względem wizualnym bardzo słabo. Pomysł na quiz jest jednak całkiem dobry, dlatego właśnie – jako fani piłki nożnej – postanowiliśmy o owej produkcji wspomnieć.

Football Quiz działa na podobnej zasadzie, co gry, w których zgaduje się logotypy najróżniejszych firm. Z tą różnicą, że przychodzi nam w nim sprawdzać swoją wiedzę na temat imion i nazwisk piłkarzy grających w najlepszych klubach piłkarskich świata.

Aplikacja autorstwa użytkownika Litos umożliwia zabawę w dwóch trybach. Pierwszy z nich nazwać można  klasycznym. Mamy w nim zbiór kilkudziesięciu zdjęć zawodników, a naszym zadaniem jest rozpoznać jak najwięcej z nich. W tym przypadku jest pewne utrudnienie, gdyż musimy własnoręcznie wpisywać dane o zawodniku, przez co niekiedy zdarzają się problemy z bardziej skomplikowanymi nazwiskami bądź imionami.

Tryb numer dwa działa na zasadzie quizu. W ciągu jednej minuty musimy zdobyć jak najwięcej punktów i starać się pobijać własne rekordy.  Za każdą poprawną odpowiedź otrzymujemy punkty, za każdą błędną – tracimy. Tym razem jednak mamy do dyspozycji cztery propozycje z nazwiskami, z których -rzecz jasna – wybrać trzeba jedną. Zadanie nie jest więc tak trudne, jak w przypadku Klasycznej rozgrywki.

Na papierze Football Quiz wygląda naprawdę dobrze, jednak gdy tylko się go uruchomi zaczynają „wychodzić” z niego najpoważniejsze wady. Po pierwsze – oprawa graficzna. Ta jest – naszym zdaniem – po prostu brzydka i wygląda tak, jakby została zrobiona przez totalnego amatora. Każdy ma jednak inny gust, tak więc w tym przypadku radzimy, byście zobaczyli screeny i ocenili sami.

Kolejnym poważnym minusem aplikacji jest to, że jest ona nafaszerowana najróżniejszymi reklamami. W momencie gdy jesteśmy w zasięgu sieci, ciężko jest w spokoju rozwiązywać quiz. Widać, że nie tylko nam się to nie spodobało, o czym świadczyć może fakt, iż w ostatnim czasie Football Quiz zarobił sporo jednogwiazdkowych ocen.

W trakcie testu opisywanej mini-gry natrafiliśmy na coś jeszcze – niekiedy trzeba błędnie napisać nazwisko piłkarza, by odpowiedź została zaliczona. Przykład? Widząc zdjęcie Andreasa Iniesty należy w Football Quiz napisać Andrea Siniesta. Najwidoczniej autorzy aplikacji bardzo się spieszyli i zapomnieli o sprawdzeniu literówek. Szkoda.

Jeżeli ilość wad oferowanych przez Football Quiz kompletnie Was nie przeraża, odwiedźcie Google Play. Pobierzecie stamtąd produkt mobilny z tego wpisu zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button