Flagi Świata – kolejny ciekawy quiz na smartfona

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o aplikacji, w której można sprawdzić własną wiedzę na temat logotypów znanych światowych marek. Dzisiaj natomiast przygotowaliśmy podobny program z tą różnicą, że został on przygotowany na system Android, a zamiast logo przyjdzie Wam rozpoznawać w nim flagi wszystkich państw na świecie. Jesteście gotowi na małą powtórkę z geografii? ;)

Jeżeli czytaliście naszą recenzję dotyczącą Logos Quiz Game, to wcale nie musicie zapoznawać się z zasadami zabawy przedstawianej w tym wpisie. A wszystko to dlatego, że rozpoznawanie flag świata odbywa się na tej samej zasadzie, co zgadywanie logotypów.

Rozgrywka w grze wygląda więc tak, że na ekranie ukazuje nam się grupa flag, a my musimy wpisać nazw państw, do których dane barwy należą. Za każdą prawidłowo rozpoznany obrazek otrzymujemy punkty. Im więcej uda nam się ich „uciułać”, tym lepiej, gdyż będziemy liczyć na wyższe miejsce w rankingu.

Ogólnie rzecz biorąc, zasady gry do skomplikowanych nie należą. W przeciwieństwie do zamieszczonych w niej flag. Z racji tego, że świat nie składa się tylko z Europy i kilku większych krajów, o których mówi się na co dzień w telewizji, w programie stworzonym przez Mateusza Klaczaka możecie spotkać całe mnóstwo flag, z jakimi będziecie mieli styczność pierwszy raz w życiu. Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo, prawda? Poza tym dzięki dość wysokiemu poziomowi trudności „Flagi Świata” potrafią czegoś nas nauczyć, a to na pewno spory plus.

Mimo że w komentarzach zamieszczonych przez klientów Google Play narzeka się na to, iż nazwy państw w opisywanym przez nas programie trzeba wpisywać w obcym języku, nam osobiście jakoś owy „brak” polskiego nie bardzo przeszkadzał. A nawet wręcz przeciwnie, dostrzegliśmy w tym kolejną szansę na wyniesienie czegoś pożytecznego z „Flag Świata”.

Aplikację autorską Mateusza Klaczaka znajdziecie w Google Play całkowicie za darmo. Nic tylko pobierać i sprawdzać (oraz poszerzać ;)) swoją wiedzę.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button