Amazing Alex – nowe dziecko studia Rovio

Studio Rovio jakiś czas temu zapowiadało, że ma w planach wydanie nowej mobilnej gry, której akcja w żaden sposób nie będzie przypominała tej z rozsławionych „Angry Birds”. Mimo że niektórzy nie traktowali całkiem serio fińskiego producenta mobilnych aplikacji , w ostatni piątek w internecie pojawiły się wreszcie pierwsze konkrety dotyczące „Amazing Alex”, czyli nowej gry twórców Wściekłych Ptaków.

Dla tych, co spodziewali się po nowym tworze Rovio czegoś całkowicie „świeżego” i absolutnie zadziwiającego, mamy złą wiadomość. Rozgrywka w „Amazing Alex” ma przypominać tę zastosowaną w znanym pewnie większości Was produkcie zatytułowanym Incredible Machine.

Jak zatem można wywnioskować z dotychczas przedstawionych przez nas informacji, zadaniem gracza w najmłodszym, mobilnym dziecku Rovio będzie tworzenie różnego rodzaju konstrukcji. Niestety, w chwili obecnej nie wiadomo konkretnie, jak dokładnie wyglądały będą poziomy w „Amazing Alex”. Podobno świeży produkt fińskiego studia gier ma przypominać produkcję Casey’s Contraptions. Tak przynajmniej napisał portal VG247.com.

Mimo że wiele detali dotyczących Zadziwiającego Alexa nie ujrzało jeszcze światła dziennego, możecie być pewni, że w swojej najnowszej aplikacji Rovio znów zastosuje ładnie prezentującą się oprawę graficzną i – oczywiście – szybko wpadającą w ucho muzyczkę.

Oczywiście nigdzie nie można znaleźć też informacji dotyczącej tego, ile właściwie poziomów będzie można znaleźć w „Amazing Alex”. Finowie nie są jednak znani z tworzenia typowych „pięciominutówek” i  wydaje nam się, że w tej kwestii jeszcze długo nic się nie zmieni.

Na koniec coś jeszcze – „Amazing Alex” ma pojawić się w sieci w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy. Zapowiadają się więc wakacje z „Zadziwiającym Alexem”, który za wszelką cenę będzie chciał zdominować rynek produkcji mobilnych.

A oto krótka prezentacja rozgrywki we wspomnianej już przez nas grze Increadible Machine:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button