Fieldrunners 2 już w AppStore, ale tylko na iPhone’y

Wczoraj w AppStore miała miejsce premiera drugiej odsłony gry Fieldrunners. Z racji tego, że pierwsza zyskała sobie miano prawdziwego klasyku gatunku tower defense, postanowiliśmy przekonać się, czy ekipa Subatomic Studios zrobiła wszystko, by nie stracić swojej renomy. Jesteście ciekawi, do jakich wniosków ostatecznie doszliśmy? W takim razie zachęcamy do lektury tego wpisu.

Fieldrunners po raz pierwszy zagościło na naszych smartfonach blisko cztery lata temu i bardzo szybko stało się prawdziwym hitem. Nic więc dziwnego, że Subatomic Studios postanowiło wydać drugą część swojej produkcji. W końcu w dzisiejszych czasach na pewno można odnieść jeszcze większy sukces, aniżeli w ubiegłym dziesięcioleciu, o czym przekonało się już pewnie niejedno studio.

Tak, jak już Wam wspominaliśmy, opisywana w tym wpisie gra jest typowym przedstawicielem gatunku tower defense. Przyjdzie więc Wam w niej przetestować przede wszystkim swoje umiejętności taktyczne pozwalające na niszczenie hord przeciwników, którzy, nawiasem mówiąc, zostali podzieleni aż na 25 charakterystycznych grup (każda posiada inne bronie, umiejętności itp.).

Co ciekawe, w najnowszym produkcie Subatomic Studios należy brać pod uwagę to, że nasi wrogowie mogą przedostawać się do nas różnymi metodami, a więc nie tylko bezpośrednią drogą, lecz również dzięki przejściom podziemnym albo mostom. Plansz jest naprawdę sporo, tak więc nie ma mowy o jakiejkolwiek monotonności.

W porównaniu z pierwszą częścią, w Fieldrunners 2 poza tradycyjnymi, to jest statycznymi,  broniami możemy również korzystać z różnego rodzaju pułapek, co urozmaica grę i sprawia naprawdę sporo frajdy.

Członkowie Subatomic Studios zapewniają, że ich najnowsze dzieło potrafi zapewnić blisko 20 godzin ciągłej rozgrywki. Warto dodać, że oprócz tradycyjnej kampanii dostępne są też tryby stworzone na potrzeby tych, co chcą pograć dosłownie kilka minut.

Fieldrunners 2 można pobrać z Appstore za nieco ponad 2€. Jeżeli jesteście fanami tower defense, to jest to dla Was pozycja obowiązkowa. Niestety, na razie możecie pograć w nią jedynie na Waszych iPhone’ach. Wersja na iPada ma być sprzedawana oddzielnie i na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi jej premiera.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button