Bump – bluetooth to już przeżytek

Pamiętacie jak w telefonach pojawiła się podczerwień? Kładło się wówczas dwa urządzenia obok siebie i przesyłało dzwonki i tapety. Oczywiście, niekiedy zdarzyło się, że połączenie zostało zerwane. Nikt jednak w ogóle na te przeciwności losu nie narzekał. Później pojawił się bluetooth. Mając telefon z bluetoothem było się kimś na osiedlu, no ale tylko przez jakiś czas. Teraz bowiem do akcji wkracza Android oraz iOS, a wraz z nimi aplikacja Bump, która pozwala na przesyłanie danych poprzez… lekkie (powtarzamy – lekkie!) stuknięcie ze sobą dwóch smartfonów.

Jeszcze do niedawna przesyłanie zdjęć do znajomego trwało dobrych kilkadziesiąt sekund. Szczególnie, jeśli chciało się wysłać nie jedno, nie dwa, ale trzy albo i sześć fotek. Teraz trwa to dosłownie chwilę i – co najważniejsze – nie trzeba już mieć uruchomionego bluetootha. Wystarczy przecież jedynie zainstalowany Bump :).

Używanie aplikacji opisywanej w tym wpisie należy do naprawdę nieskomplikowanych czynności. Po uruchomieniu programu wyświetla nam się nasza wizytówka, miniaturki zdjęć z naszego telefonu, lista aplikacji i kontakty. Gdy już zdecydujemy się na to, co chcemy wysłać znajomemu, musimy poprosić go tylko o to, by wziął do ręki swojego smartfona i stuknął się nim z naszym sprzętem. Oczywiście,  nasz kolega/koleżanka także musi mieć uruchomionego Bumpa, a urządzeń nie można zbyt mocno ze sobą „łączyć” (naprawdę wystarczy zrobić to bardzo lekko).

Zapytacie pewnie: jak to działa? Odpowiedź na to pytanie teoretycznie jest prosta. Cała magia tkwi bowiem w udostępnianiu lokalizacji naszej i urządzenia, do którego chcemy wysłać, na przykład, zdjęcie. Reszty wiedzieć już chyba nie musimy – ważne, że program działa bez najmniejszego problemu i naprawdę bardzo ułatwia życie.

Warto wspomnieć także o tym, że Bump umożliwia nam szybkie przesyłanie zdjęć z telefonu/tabletu bezpośrednio na komputer. W tym akurat przypadku, wystarczy wybrać w naszym urządzeniu interesujące nas fotki, a następnie uderzyć (przypominamy – lekko!) telefonem w klawisz spacji. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami – zajrzyjcie na https://bu.mp/.

Jeżeli macie ochotę wypróbować nowoczesnego sposobu na przesyłanie danych pomiędzy dwoma urządzeniami, zapraszamy do Google Play i AppStore, gdzie Bump do pobrania jest zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button