Fat Jump – polski hit na urządzenia z iOS-em

Fat Jump to kolejna polska gra dostępna w AppStore, której bez wątpienia nie powinien się wstydzić żaden z nas. Nasza rodzima produkcja bardzo mocno przypomina dawny hit na iPhone’a, Doodle Jump, lecz mimo wszystko jest godna polecania dla każdego, kto ceni sobie dobrą, a zarazem nieskomplikowaną, zabawę.

Fabuła najnowszej gry wypuszczonej na rynek przez SiD On wygląda następująco – w nocy do domu sympatycznego ogórka przychodzi nieproszony gość i zabiera całe jedzenie z lodówki. Nasz zielony bohater, na szczęście, w porę się budzi i rozpoczyna pościg za potworem posiadającym całą zawartość jego lodówki.

Naszym zadaniem, jak nietrudno zgadnąć, jest pomóc w dogonieniu amatora jedzenia i doprowadzenie skradzionego łupu w odpowiednie dla niego miejsce.

Wykonanie tego zadania nie jest jednak proste, gdyż musimy przeskakiwać przez wiele wysoko umieszczonych platform (prosta zasada: im wyższą platformę uda nam się osiągnąć, tym więcej punktów zdobędziemy i będziemy wyżej w rankingu najlepszych), na których leży zgubione przez potwora jedzenie.

I tutaj dochodzimy do bodajże najważniejszego punktu gry. Jeśli pozwolimy ogórkowi, by zjadał napotkane na platformach niezdrowe jedzenie, szybko przytyje i skakanie nim będzie bardzo utrudnione. Oczywiście takich samych skutków nie będzie miało jedzenie bogatych w witaminy owoców i warzyw. Dlatego też w pewnym sensie polską grę na iOS-a można zaliczyć do gier edukacyjnych.

Ciekawą opcją, która zasługuje w „Fat Jump” na wyróżnienie jest na pewno także zbieranie monet, które pozwalają nam na zwiększanie różnych umiejętności naszego zielonego przyjaciela.

Do zalet polskiej produkcji dostępnej w AppStore bez wątpienia zaliczyć można również przyjemną dla ucha i dobrze wykonaną oprawę muzyczną.

„Fat Jump” można znaleźć w AppStore. Cena gry wynosi 0,79€

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button