Co jest grane, czyli najciekawsze aplikacje z programem TV i repertuarem kin

Urządzenia mobilne powoli zaczynają zastępować nam papierowe wydania książek i gazet, dlatego z pewnością nikogo nie dziwi już sam fakt, że z każdym dniem przybywa w internecie aplikacji, które umożliwiają nam sprawdzenie aktualnego programu telewizyjnego czy repertuaru kin.

W niniejszym artykule postaramy się podpowiedzieć Wam, która aplikacja oferuje obecnie najlepsze opcje dla tele- i kinomaniaków. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy już nigdy więcej nie usiądziecie przed telewizorem albo nie zaplanujecie wypadu do kina bez swojego ukochanego tabletu bądź smartfona.

Przedstawiane w tym materiale programy nie będą dostępne jedynie dla jednego systemu operacyjnego, dlatego nieco postanowiliśmy ułatwić Wam pobieranie i pod każdym opisem zamieściliśmy linki, pod którymi znajdziecie pełne wersje opisywanych przez nas aplikacji.

 

PROGRAM TV – WP.PL

Nasz przewodnik po najlepszych aplikacjach dla kinomaniaków oraz ich braci, telemaniaków, rozpoczynamy od przedstawienia niezwykle ciekawie prezentującego się narzędzia „Program TV”, który został przygotowany przez popularny, polski serwis informacyjny – Wirtualną Polskę.

Aplikacja od Wp.pl umożliwia nam przeglądanie programu telewizyjnego dla blisko trzystu kanałów (w tym ponad stu polskojęzycznych).

Po uruchomieniu programu automatycznie wyświetlają nam się aktualnie emitowane w telewizji programy. Jeżeli jednak nie jesteśmy fanami na przykład Telewizji Polskiej, bez żadnego problemu możemy w aplikacji ustawić swoje ulubione kanały, dzięki czemu mamy możliwość bardzo szybkiego prześledzenia harmonogramu telewizyjnego tylko tych kanałów, które nas interesują.

Ciekawą opcją oferowaną przez narzędzie przygotowane przez Wirtualną Polskę jest również wybór interesujących nas kategorii tematycznych. Oznacza to więc, że za pomocą jednego kliknięcia sprawdzić w łatwy sposób, co obecnie oferują nam kanały sportowe.

Do najważniejszych zalet programu tv od Wp.pl zaliczyć można bez wątpienia możliwość ustawienia przypomnień zintegrowanych z kalendarzem systemowym. Dzięki tej opcji już nigdy nie zdarzy Wam się przegapić na przykład ulubionego serialu czy ciekawego Super Hitu oferowanego przez jedną ze stacji.

Program TV od Wp.pl jest bezpłatny i dostępny dla użytkowników Androida i iOS-a.

Kino & TV

Po aplikacji dobrze już znanej niemal wszystkim użytkownikom smartfonów przyszła kolej na z pewnością najmłodszą w naszym zestawieniu aplikację „Kino & TV”, która dostępna jest póki co jedynie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS.

Firma Genius Nerds, odpowiedzialna za wypuszczenie na rynek aplikacji, pomyślała swoim programie nie tylko o osobach, które lubią oglądać dobre programy telewizyjne, lecz od czasu do czasu starają się wyjść z domu do kina, by obejrzeć dobrze zapowiadający się film.

Kino & TV oferuje swoim użytkownikom program telewizyjny aktualizowany dla ponad 300 kanałów polskich i zagranicznych oraz repertuar kin ze 120 miast w naszym kraju.

Jak zapewniają twórcy programu Kino & TV, aplikacja ta jest  lepsza od konkurencji, gdyż nie zawiera niepotrzebnych funkcji, a posiada jedynie te opcje, które mogą służyć posiadaczom aplikacji.

Bardzo dużą zaletą tego narzędzia jest bez wątpienia możliwość pracy w trybie offline. Oznacza to, że musimy posiadać dostęp do sieci jedynie w momencie włączania programu i aktualizacji harmonogramu.

Do plusów programu „Kino & TV” zaliczyć trzeba też opcję dodawania interesujących nas programów do kalendarza oraz polecania znajomym oglądanego przez nas filmu bądź serialu.

Minusem aplikacji jest na pewno fakt, iż jest ona płatna. Można ją znaleźć w AppStore, a kosztuje 0,79€.

Programoid

Programoid to kolejna ciekawa propozycja dla wszystkich ceniących sobie dobry film bądź program w telewizji. Ta dobrze wyglądająca, a co najważniejsze bardzo funkcjonalna, aplikacja stworzona została przez portal Interia.pl, dlatego nikogo nie trzeba z pewnością przekonywać do tego, że jest ona godna polecenia.

Program daje możliwość sprawdzenia harmonogramu ponad dwustu kanałów telewizyjnych (polskich i zagranicznych) na wybrany dzień bądź cały tydzień.

Do najważniejszych funkcji aplikacji należy możliwość dodawania przypomnień o wybranym przez nas programie, a także opcja umożliwiająca indywidualny wybór ulubionych kanałów.

Niestety, Programoid póki co nie oferuje nam pracy w trybie offline, co jest dla niektórych największym minusem tej aplikacji.

Godna polecenia w tym programie jest za to funkcja z recenzjami, dzięki której możemy w szybki sposób dowiedzieć się, co wydarzy się w najbliższym odcinku danego serialu lub o czym jest zaznaczony przez nas film pełnometrażowy.

Programoid, jak zresztą sugeruje nam to jego nazwa, jest przygotowany specjalnie z myślą o użytkownikach Androida, co oznacza, że możemy ją bezpłatnie pobrać z Android Marketu.

REPERTUAR KIN – WP.PL

Opisaliśmy Wam już aplikację z programem TV przygotowaną przez portal Wirtualna Polska. Teraz przyjrzymy się aplikacji od WP, która z pewnością zainteresuje stałych bywalców kin.

Niezbędnik kinomaniaka od Wirtualnej Polski to baza ponad stu kin w Polsce i o wiele większej ilości filmów wraz z ich opisami.

Do głównych zalet aplikacji należy przede wszystkim możliwość wyszukiwania najbliższego kina znajdującego się w naszej okolicy. Tę niezwykle przydatną funkcję docenić można, na przykład, w momencie, gdy jesteśmy w nieznanym dla nas mieście i chcemy sobie umilić czas pójściem do kina.

Repertuar kin od WP.pl pomoże Ci również w wyborze właściwego dla Ciebie filmu, a wszystko dzięki szczegółowym recenzjom, opisom i zwiastunom filmów.

Na koniec dodajmy, że aplikacja od Wirtualnej Polski jest bezpłatna, a mogą z niej korzystać zarówno użytkownicy Androida oraz iOS-a (także dla iPada).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button