Dwie ciekawe, tabletowe nowości od Asusa

Po prezentacji telefonu, którego można zamieszczać w specjalnym tablecie, przyszła podczas CES 2012 kolejna nowość przygotowana przez tajwańską firmę Asus. Mowa tu o dwóch, 7-calowych tabletach, z którego jeden wyposażony w czterordzeniowy procesor Tegra 3.

Asus Eee Pad Memo 171 jest pierwszą 7-calową nowością zaprezentowaną w tym roku przez Tajwańczyków. To niezwykle poręczne urządzenie już wkrótce będzie w sklepach kusiło dwurdzeniowym procesorem Qualcomm 8260 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM.

Memo 171 ma być także wyposażony w pamięć wbudowaną wynoszącą 16 lub 32 GB oraz system Android Ice Cream Sandwich.

Do zalet 7-calowego tabletu od Asusa z pewnością należeć będzie również  bateria o dość dużej pojemności 4400 mAh, która zapewni nam kilka dobrze spędzonych godzin przy urządzeniu.

Oczywiście, pisząc o Memo 171, nie można pominąć faktu, że będzie oferował on dobrej jakości aparat (5 Mpx) z możliwością nagrywania filmów w jakości Full HD, a także kilka ważnych złącz takich, jak: microHDMI, microSD oraz standardowe 3,5-milimetrowe, wejście słuchawkowe.

Drugi zaprezentowany dzisiaj przez Asusa tablet to nieco mocniejsza wersja Memo 171 oznaczona numerem 350. Ma ona oferować swoim użytkownikom, między innymi, niezwykle wydajny czterordzeniowy procesor Tegra 3.

Na koniec warto dodać, że oba wyżej opisane tablety firmy Asus mają posiadać schowany w obudowie rysik (patrz zdjęcie), który ma ułatwiać pracę przy urządzeniu. Najważniejszą zaletą tych urządzeń może się również okazać sama cena, która – jak zapewnia producent – nie przekroczy 249 dolarów!

A tak prezentuje się najmłodsze tabletowe dziecko Asusa (zdjęcie z serwisu Engadget.com):

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button