Extreme Formula – futurystyczne wyścigi

Ostatnio prezentujemy bardzo duże gier, które traktują o przeszłości, są grami „retro” i mają straszne często grafikę ośmiobitową połączoną również z tego typu muzyką. Gry tego typu stały się bardzo popularne. Dzisiaj zaprezentujemy jednak coś odmiennego. Grę, która przenosi nas do przyszłość, a konkretniej do roku 2100. Koniec świata nie wyszedł, więc nie ma obaw, że nie dotrwamy do tego czasu.

Jak już się pewnie domyślacie tematem dzisiejszego tekstu będzie gra wyścigowa. Extreme formula to futurystyczne wyścigi osadzone w przyszłości. W grze znajdziemy kilka trybów gry oraz osiągnięcia (18). Do wyboru mamy 5 samochodów oraz 10 tras. To wystarczająca liczba jak na grę mobilną. Ciekawa jest natomiast możliwość tuningu – tutaj dokładnie 65 części.

W grze zaimplementowano także system Tech Tree. Polega on na tym, że w miarę postępów w grze (oczywiście w trybie kariery) nasz samochód będzie ulepszany i będzie z racji tego szybszy, łatwiejszy w sterowaniu itd.

Sterować możemy za pomocą akcelerometru albo po prostu przyciskami, które możemy sobie włączyć. Niestety model jazdy jest strasznie „drętwy”, co trochę psuje wrażenia z całej gry. Można było się tutaj pokusić o coś lepszego. W późniejszych etapach gry jest oczywiście łatwiej, ale niestety jeździ się strasznie nieprzyjemnie.

 

Jednym z najlepszych elementów gry jest grafika, która wygląda bardzo dobrze. Nie są to oczywiście super skomplikowane modele rodem z komputerów PC, lecz na pewno przewyższają większość tego typu produkcji na smartfony czy tablety.

Za darmo w Google Play oraz

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button