Expendable Rearmed – futurystyczna strzelanka z przeszłości

Jeżeli sporą część dzieciństwa spędziliście, grając w strzelanki pokroju Contry, być może pamiętacie wydaną w latach 90. grę Expendable Rearmed. Jeżeli nie, czas najwyższy byście wreszcie ją poznali. Ostatnio bowiem jej remake pojawił się w Google Play i trzeba przyznać, że zbiera tam naprawdę bardzo dobre opinie.

W Expendable Rearmed wcielamy się w postać człowieka, który wylądował na obcej planecie. Jego głównym celem jest zbadanie kosmicznego obiektu, zanim ten zostanie skolonizowany przez Ziemian. Prosta i nieskomplikowana misja? Niezupełnie. Okazuje się bowiem, że wysłany w głęboki Wszechświat człowiek nie jest sam na nieznanym dla siebie obiekcie. Na jego nieszczęście, tubylcy nie zachowują się wobec niego dość przyjaźnie. Musi więc wyciągnąć broń i stanąć do walki, w czym, rzecz jasna, pomóc mu ma gracz.

Mimo że w dzisiejszych czasach fabuła opisywanej gry nie porywa tak, jak robiła to jeszcze kilkanaście lat temu, przyznać trzeba, że produkt Retrobomb potrafi niemiłosiernie wciągnąć. Trójwymiarowa grafika, futurystyczne elementy plansz i ultranowoczesne bronie sprawiają, że ciężko jest oderwać się od gry na chociażby kilkanaście minut.

Miłośników strzelanek do Expendable Rearmed przekonywać przesadnie  chyba raczej nie trzeba. Tacy ludzie nigdy nie narzekają na to, że rozgrywka w danej produkcji polega jedynie na chodzeniu i niszczeniu wszystkiego, co się rusza wokół sterowanego bohatera. A co z tymi, co za tego typu grami nie przepadają? Wydaje nam się, że oni za wspomniany tytuł brać się raczej nie powinni – akcja może być dla nich zbyt monotonna.

Prawdziwym pasjonatom warto natomiast napisać jeszcze nieco więcej o głównych cechach produktu mobilnego Retrobomb. Przede wszystkim wspomnieć należy o ogromnej ilości osiągnięć, jakie można zdobyć w grze, a także o tym, iż pozwala on nam na rywalizowanie w globalnym rankingu z graczami z całego świata.

Zaletą Expendable Rearmed bez wątpienia jest również zastosowana w nim technologia, dzięki której gracz nie jest zmuszony marnować czasu, czekając na naładowanie się danej planszy. Wszystko odbywa się w grze niezwykle płynnie, za co należy się jej autorom ogromna pochwała.

Remake’a strzelanki z lat 90. pobrać można z Google Play. Cena wynosi około 11 złotych, co nie powinno zainteresowanych w żaden sposób zniechęcić!

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button