Epoch.2 – postapokaliptyczna walka robotów

Księżniczka Amelia powróciła, a wraz z nią gra Epoch 2. Co prawda kobieta już nie szuka wybawcy jak w poprzedniej części, lecz wciela się w rolę przywódczyni zamkniętej w specjalnej komorze. Jako że sama nie opuszcza swojego bezpiecznego schronienia, rozkazy kieruje do swojego podwładnego – zaawansowanego robota, którym sterujemy my.

Muszę przyznać, że od pierwszych chwil czułam, że gra będzie dobra. Oprawa wizualna na wysokim poziomie zawsze (ok – zazwyczaj) zwiastuje coś pozytywnego. Nie rozczarowałam się. Co prawda roboty to nie moja bajka, ale chętnie będę powracać do gry. Użytkownicy iOS’a mogą pobrać produkcję za darmo, gdyż obecnie znajduje się na przecenie. Posiadacze smartfonów z Androidem zapłacą niecałe 15 złotych.

Akcja gry od Uppercut rozpoczyna się na pędzącym pociągu. Do pokonania mamy garstkę rywali, którzy atakują nas z różnych stron. Do nas należy tylko i wyłącznie sterowanie postacią i wybranie celu ostrzału. Resztą zajmuje się już roboto-postać.

Sterowanie odbywa się przy pomocy gestów. Przeciągając palcem po ekranie wskazujemy kierunek, w którym powinien udać się nasz bohater. Czasem, by uniknąć porażenia laserem, warto jest skryć się za przedmiotami, bądź wyskoczyć i zaatakować ,,z góry”. O ile pierwsze zadanie nie wymaga zbyt wiele, o tyle kolejne są już dużo trudniejsze. Przychodzi nam walczyć z robotami – matkami i potężnymi wrogami. Nie zawsze udaje nam się wygrać, ale właśnie na tym polega zabawa.

Ulepszenia postaci są możliwe w sklepie dla gracza. Przede wszystkim warto inwestować w broń. Do dyspozycji mamy sporo sprzętu, wiec mamy w czym wybierać. Nie będzie nas od razu stać na rarytasy, ale sprawni gracze poradzą sobie nawet z podstawową amunicją.

Generalnie gra robi bardzo dobre wrażenie – zarówno pod względem audiowizualnym, jak i z punktu widzenia grywalności. Nie pozostaje mi nic innego, jak ją polecić!

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button