Run, Run Chicken – poślizgaj się kurczakiem

Aplikacja Tiny Wings otrzymała w ubiegłym roku tytuł najlepszej gry w Europie , po tym jak pobrano ją z AppStore kilka milionów raz. Ten niebywały sukces produkcji Andreasa Illigera spowodował, że obecnie w sklepach z aplikacjami można dostrzec coraz więcej „podróbek” popularnego tytułu. Zazwyczaj, i to musimy przyznać, nie zwracamy uwagi na tzw. odgrzewane kotlety. Od czasu do czasu musimy jednak zrobić wyjątek, bo obok niektórych produkcji po prostu nie sposób przejść obojętnie. I w ten oto sposób dochodzimy do przedstawienia Wam gry „Run, Run Chicken”, o której więcej będziecie mogli przeczytać w dalszej części tego wpisu.

Mimo że sam pomysł na aplikację opisywaną w tym wpisie został ewidentnie zaczerpnięty z Tiny Wings i innych jego podróbek, w rozgrywce w „Run, Run Chicken” można znaleźć też sporo nowości, co bardzo nam się spodobało.

Jak nietrudno się domyślić, głównym bohaterem gry studia GIU (nie GLU ;)) jest żółty kurczaczek, który ślizga się po różnych planszach, w celu dotarcia do swojego, hm, miejsca relaksu (tak to jest jak się całe życie mieszka się w mieście i nawet nie wiadomo, na co takiego kurczaki mogą siadać).

Na każdym levelu trzeba omijać przepaście, a także wybijać się w momencie, gdy napotkamy nierówności (tak jak w Tiny Wings). Każdy nas skok czy próba latania są, oczywiście, nagradzane dodatkowymi punktami, dlatego warto wykonywać wiele specjalnych ruchów.

Musimy wspomnieć Wam także o tym, że w trakcie gry nasz kurczak może natrafić na różnego rodzaju ulepszania, dzięki którym łatwiej jest przejść dany poziom. Dodatkowo, istnieje możliwość wyboru stroju dla głównego bohatera, co zresztą widać na filmie zamieszczonym na końcu tego wpisu.

Mimo wszystko, wydaje nam się, że to nie ciekawy pomysł na rozgrywkę, ani też system ulepszeń wpłynął na spory sukces „Run, Run Chicken”. Najlepiej, według nas, w grze GIU wypada bowiem oprawa graficzna (dostosowana do ekranu Retina), która prezentuje się naprawdę dobrze nie tylko w rzeczywistości, lecz także na samych screenach.

Jeżeli zatem macie ochotę spróbować czegoś innego od Tiny Wings, nie zapominając przy tym o rozgrywce polegającej na ślizganiu, to z pewnością powinniście wypróbować „Run,Run Chicken”. Tym bardziej, że można tę grę pobrać z Google Play i AppStore zupełnie za darmo!

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button