Epic Cytadel – prezentacja silnika Unreal Engine 3

Przed nami dość ciekawa aplikacja/gra. Ciężko jest przyporządkować ją dodanej kategorii. Epic Cytadel to swego rodzaju benchmark, który pokaże na co stać nasz telefon. Niestety pograć nie możemy.

W aplikacji nie ma właściwie żadnych zasad. Jedyne co możemy robić to przemieszczać się o stworzonym przez twórców świecie. Bardzo proste jest sterowanie. Zrealizowane one zostało za pomocą dwóch triggerów umieszczonych po przeciwległych stronach ekranu na dole. Jeden odpowiada za sterowanie kamery, a drugi za poruszanie się postacią.

Epic Citadel jest właściwie prezentacją silnika Unreal Engine 3 w wersji na platformę Android. Poruszamy się po zamku i jego okolicach. Oczywiście najbliższych okolicach, bo budowla położona jest na niewielkiej wyspie. Wszystko jest strasznie dopracowane.

Jeśli chodzi o samą grafikę, to widać, że włożono tutaj naprawdę wiele pracy. Tekstury są naprawdę wysokiej jakości, modele bardzo dobrze wykonane. Budynki są wykonane przyzwoicie. Krajobrazy wyglądają świetnie. Oczywiście daleko jeszcze (nawet baaaaardzo daleko) produkcji tej do gier spotykanych na PC czy konsolach, lecz widać wyraźny postęp w porównaniu ze stanem sprzed pięciu lat. Możliwe, że za kilka lat będziemy grać w tak wyglądające gry tak jak aktualnie, lecz na smart fonie.

Może poprawione zostaną także baterie? Miejmy nadzieję.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button