Elastic World – zabaw się w elastycznym świecie

W Google Play nietrudno jest spotkać kilka niezwykle podobnych do siebie gier. Wystarczy podać przykład aplikacji „Dragon, Fly” albo słynnych Angry Birds, które również doczekały się wielu wersji niewyprodukowanych przez Rovio. Mimo to, buszując po sklepie dla Androidowców udaje nam się czasem odkryć coś zupełnie nowego, a jednocześnie niezwykle wciągającego.  Ostatnio taką grą była produkcja Elastic World, o której postaramy się napisać Wam coś więcej w tym wpisie.

Przeglądając w Google Play stronę opisywanej w tym wpisie gry, można dojść do wniosku, że Elastic World wcale nie należy do jakichś wybitnie lubianych produkcji. Fakt, w ostatnich dniach pojawiło się na temat produktu Monkey I-Brow Studios trochę negatywnych komentarzy, tylko że zazwyczaj ich autorzy zwracają uwagę przede wszystkim na…trudny poziom trudności, co – według nas – jest bardziej zaletą gry, aniżeli wadą.

Z racji tego, że rozgrywka w mobilnym, elastycznym świecie jest dość oryginalna i do tej pory raczej się z podobną nie spotkaliście, przed rozpoczęciem gry zostaniecie przeprowadzeni przez swego rodzaju samouczek. Dzięki niemu nauczycie się  podstawowych zasad aplikacji, a także – rzecz jasna – obowiązującego w niej sterowania.

W Elastic World zadanie gracza polega na dostarczeniu specjalnej piłeczki (albo kilku piłeczek) do złotej gwiazdki (albo gwiazdek :)). Nie kierujemy jednak samym kulistym przedmiotem, lecz żelkowym (może bardziej balonowym?) podłożem, na którym się piłka znajduje. Jeżeli przytrzymamy palec na ekranie, balon napompuje się, dzięki czemu będziemy mogli, na przykład, oddać skok kuleczką i tym samym ułatwić sobie dojście do celu. Zasady niby są proste, lecz ciężko jest je wytłumaczyć, dlatego jeśli nie zrozumieliście naszego wywodu, obejrzycie filmik z końca tego wpisu albo po prostu ściągnijcie Elastic World. Wówczas wszystko stanie się jasne jak słońce.

Jeśli chodzi o wspomniany przez nas wyżej poziom trudności, to faktycznie jest on dość wysoki. Męczenie się z niektórymi planszami po kilkadziesiąt razy niektórych może motywować, a innych zniechęcać, dlatego właśnie Elastic World nie jest grą stworzoną dla wszystkich typów graczy. Mimo wszystko, uważamy, że każdy z Was powinien spróbować swoich sił w elastycznym świecie, szczególnie, że został on stworzony w naprawdę ładny sposób.

Elastic World można pobrać z Google Play za nieco ponad 4 złote. Dla tych, co jeszcze nie zdecydowali się na zakup pełnej wersji, udostępniono wersję trial.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button