Dziennik Gazeta Prawna – mobilne wydanie znanej polskiej gazety

Jeżeli informacje ze świata bądź Polski chce sobie poczytać w mobilnym wydaniu czasopisma użytkownik Androida lub iOS-a, wystarczy, że pobierze on sobie odpowiednią aplikację. Jeszcze do niedawna nie można było tego samego napisać o osobach korzystających z Windows Phone. Na szczęście, im także blisko miesiąc temu udostępniono aplikację pozwalającą na czytanie treści gazet na ekranie smartfona. Rękę w stronę użytkowników systemu Microsoftu wyciągnął wydawca Dziennika Gazety Prawnej.

Opisywana przez nas aplikacja jest typowym narzędziem służącym do czytania informacji. Co ciekawe, nie różni się ona wiele od swoich „koleżanek” po fachu dostępnych na Androida bądź iOS-a. I to wręcz dosłownie, gdyż wydawca Dziennika postanowił nie tworzyć interfejsu mobilnego wydania swojej gazety w „windowsowym” stylu. Czy to dobrze, czy to źle, oceńcie sami.

Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów programu, należy założyć konto. Rejestracja długa nie jest, dlatego nie warto na nią narzekać, tylko po prostu jak najszybciej przez nią przebrnąć. Gdy już bowiem będziecie posiadali własne konto w aplikacji, otrzymacie dostęp do treści zamieszczonej w Dzienniku. Co ciekawe, nie będziecie musieli za to zapłacić ani grosza, nawet jeśli postanowicie sobie przeczytać najnowsze wydanie gazety.

Jeśli chodzi o komfort czytania informacji, to jest on w programie naprawdę duży. Wiadomo, że najlepiej zapoznaje się z treścią wiadomości na dużym wyświetlaczu, ale wydaje nam się, że i posiadacze mniejszych urządzeń nie powinni zbytnio narzekać na aplikację wspominanego w tym wpisie periodyku.

Warto  również wspomnieć, że twórcy mobilnego Dziennika pomyśleli o tych, co mają słaby wzrok i przygotowali dla nich w Ustawieniach specjalną opcję pozwalającą na zmianę wielkości czcionki wyświetlanej w programie.

Dziennik Gazeta Prawna dostępny jest w Google Play, AppStore i Marketplace. Jeżeli jesteście użytkownikami Windows Phone, ta aplikacja z pewnością Wam się przyda. Osoby korzystające z systemów od Google’a bądź Apple’a, według nas, znajdą w swoich sklepach z aplikacjami coś lepszego.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button