Drawtopia – narysuj sobie wygraną!

Każdy z nas lubi choć troszkę rysować, malować bądź też bazgrolić, choć nie wszyscy ukończyliśmy ASP. Wykonanie jednej kreski nie powinno sprawić nikomu problemu.. a może jednak?

Wydawcą gry jest zespół programistów z Super Smith Bros, którzy oprócz Drwatopii stworzyli także Obsessive Colletcing Disorder, który był już przeze mnie wcześniej oceniany. Te dwie gry szczycą się już naprawdę dobrą oceną wśród wielu graczy.

Drawtopia to wciągająca gra zręcznościowa, w której jedynym celem gracza jest namalowanie odpowiednich kresek i linii. Stworzone przez nas kreseczki są wcielane w życie i tworzą platformy, po których będzie poruszała się mała kuleczka. Kulka podczas swej podróży ma zebrać jak najwięcej gwiazdek (maksymalnie trzy) i dotrzeć na miejsce, z którego teleportuje się do następnej rundy. W początkowych trzech etapach linie są zaznaczone przerywanymi kreskami, wystarczy je tylko poprawić naszym palcem – to taka wstępna nauka. Później gracz sam musi myśleć i decydować co i jak zrobić.

Oczywiście, jak wiadomo i dalej w grę tym trudniej dla nas. Kreska musi być solidnie wykonana, ponieważ każdy uskok czy też nierówność może spowolnić ruch kuleczki albo w ogóle ją unieruchomić. Namalowanie różnej powierzchni jest wręcz niemożliwie i trzeba naprawdę dobrze się postarać i skupić nad wykonywaniem naszej pracy.

Gra podzielona jest na kolorowe pokoje, który skrywają w sobie moc poziomów i etapów i tak na przykład „red room” posiada 30 level’i. Do dyspozycji mamy też zieloną, niebieską, fioletową, pomarańczową czy też tęczową izdebkę.

Pod względem audiowizualnym aplikacja sprawuje się bardzo dobrze. Moc kolorów i staranie wykonana grafika robi dobre wrażenie a dźwięki przypominające nieco dubstep’owe klimaty nadają grze dobrego charakteru.

Dobra gra dla osób lubiących kombinować i myśleć logicznie.

Ocena końcowa : 7/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close