DragonVale – smocze dzieło studia Backflip

Kiedy ostatnio gościłam swojego 8-letniego kuzyna, uświadomiłam sobie jak daleko w technologii zaawansowane są dzieci. Pomijając jego wiedzę na temat nowinek technicznych, przyszło mi wyszukiwać wszystkie możliwe gry o smokach. Te podobno przechodzą obecnie oblężenie. Z tego też względu w tym wpisie skupię się na DragonVale – smoczym dziele studia Backflip.

O ile ten rodzaj gier średnio pasuje do moich wymagań, o tyle w strategiach świetnie czuje się większość społeczeństwa. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu aplikacji było bardzo miłe: magiczna, tajemnicza muzyczka i sympatyczne smoczki na zielonej łące. Okazało się, że wraz z odpaleniem gry, stałam się właścicielką magicznej wyspy, na której miałam stworzyć najlepszy park rozrywki dla smoków.

Budowanie parku to tylko część planu. Sklep dla gracza jest pełen jaj poszczególnych gatunków smoków, domów dla nich, dekoracji, atrakcji, oraz wielu innych budowli. Podczas gry przychodzi nam zbierać złote monety. Najlepszym ich źródłem jest wypełnianie questów. Za zbudowanie domku dla smoka można zyskać na przykład 150 pieniążków.

Podczas zabawy zbieramy kolejne punkty doświadczenia, przekładające się na levele. Im dalszy level, tym więcej możliwości przed nami. O ile wcześniej dane smoki i obiekty nie były dla nas dostępne, o tyle obecnie są wręcz nam proponowane. Jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach, występuje coś takiego, jak ekskluzywna waluta, dzięki której rachunki rodziców zakochanych w smokach pociech, płacą dramatycznie wysokie rachunki. Kilkanaście czerwonych kamyczków na start nie pozwala na zbyt duży rozwój. Żeby móc działać szybko i sprawnie, należy kupić sobie pakiecik za kilka, bądź kilkadziesiąt dolarów.

Istnieje szansa na zabawę bez opłat, ale będzie ona nudniejsza i mniej dynamiczna. Audiowizualnie produkcja prezentuje się fajnie i kolorowo. Jest to zdecydowanie coś, co dzieciaki uwielbiają. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam gdy mój kuzyn dorwał się do mojego iPhone’a, było zablokowanie dostępu do mikropłatności hasłem :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
DragonValeDeca Live Operations GmbHGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button