Instant Heart Rate – sprawdź puls serca w swoim smartfonie

Jeśli miałeś w życiu niejedną sytuację, w której bardzo się zdenerwowałeś, to na pewno zastanawiałeś się nieraz, jak na stresujące i trudne dla Ciebie momenty w życiu reaguje Twoje serce. Dzięki aplikacji Instant Heart Rate będziesz od dzisiaj wiedział, jak pracuje Twoje serce, a jedyne, czego będziesz potrzebował przy „badaniu”, to Twój smartfon z Androidem bądź iOS-em.

Programy stwarzane na smartfony każdego dnia pozwalają ich użytkownikom na naprawdę ogromne możliwości. Obecnie telefon służyć może do bardzo wielu rzeczy, dlatego powstanie aplikacji służącej jako pulsometr na nie powinno być raczej dla nikogo większym zaskoczeniem. Wiadomo jednak, że nie wszystkie programy multimedialne można uznawać za całkowicie wiarygodne, dlatego pamiętajcie, by pulsu serca wykazującego przez program nie traktować jako jedyne źródło informacji o stanie naszego zdrowia.

Na początku warto poinformować, że „Instant Heart Rate” nie potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania żadnego dodatkowego sprzętu. Aplikacji wystarcza bowiem jedynie aparat wbudowany w nasz telefon, a wszystko dlatego, iż wykorzystuje ona informację mówiącą jasno, że przy każdym uderzeniu naszego serca nasz palec zmienia nieco barwę. Nietrudno więc się domyślić, że po włączeniu aplikacji naszym jedynym zadaniem jest położenie palca wskazującego na obiektywie aparatu, a następnie czekanie na wynik końcowy.

Ważne jest, by nasz palec przylegał do obiektywu aparatu niezbyt mocno, gdyż wówczas ograniczymy przypływ krwi, a puls podany przez aplikację nie będzie prawidłowy.

Ciekawą opcją umieszczoną w programie „Instant Heart Rate” jest możliwość zapisywania wyników pulsometru. Możemy więc, na przykład, zapisać sobie ile wynosił nasz puls w po skończonym joggingu albo spacerze w parku.

W smartfonowym pulsometrze umieszczona również została funkcja Heart rate recovery. Jest to swego rodzaju sprawdzian dla kondycji naszego organizmu, który wykonujemy chwilę po dużym dla nas wysiłku.

„Instant Heart Rate” to program z dostępną wersją płatną i bezpłatną. Tych, co są chętni na przetestowanie aplikacji zapraszamy do Android Marketu i AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button