Somersault – kolorowa zabawa w odbijanie

Lubię gry, w których zadaniem gracza nie jest sterowanie głównym bohaterem bezpośrednio. Jeżeli macie podobny gust, myślę, że nie przejdziecie obojętnie obok produkcji mobilnej Somersault.

W grze Somersault wcielamy się w dziwną, kulkowatą postać o żółtym kolorze skóry, która – nie wiadomo dokładnie czemu – przebywa na innej, niż Ziemia planecie. Tak jak wspomniałem we wstępie, nasze zadanie nie polega na sterowaniu bohaterem bezpośrednio. W opisywanej produkcji możemy natomiast wpływać w innych sposób na ruchy wirtualnego stworka. W jaki? Poprzez wykorzystywanie specjalnych platform odbijających.

Wspomniane platformy możemy umieszczać w dolnych miejscach na planszy. Oczywiście, musimy robić to tak, by nasz bohater zebrał jak najwięcej złotych monet i osiągnął bardzo dobry rezultat punktowy. Aby zmobilizować nas do pracy, autorzy gry przygotowali nam osiągnięcia do wykonania i ranking wyników.

Sterowanie w Somersault opiera się na przesuwaniu palcem po ekranie dotykowym. Mimo że jest to proste jak drut, samo zdobywanie punktów w grze już wcale łatwe nie jest. Zabawa jest jednak naprawdę bardzo ciekawa i wciągająca, tak więc uważam, że fani niekonwencjonalnych rozwiązań będą usatysfakcjonowani.

Oprawa audiowizualna Somersault nie należy do najlepszych, z jakimi miałem do czynienia. Już na samych screenach widać, że nie jest z tym najlepiej. W trakcie gry niedoskonałości nie rzucają się jednak przesadnie w oczy..

Somersault do pobrania za darmo w AppStore

Ocena Appsblog.pl: 6/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button