Draco The Dragon – pokieruj smokiem i uratuj naszą planetę

W sieci można znaleźć sporo gier mobilnych, które polegają na strzelaniu w pojawiających się co jakiś czas przeciwników. Nieczęsto zdarza się jednak, by w tego typu produkcjach główną rolę odgrywał groźnie wyglądający, ziejący ogniem smok. Dlatego właśnie postanowiliśmy, że warto przedstawić Wam produkcję studia VAPSSKY, którą w AppStore znaleźć można pod nazwą Draco The Dragon.

W grach typu Shoot ’em up najczęściej występują statki kosmiczne potrafiące unicestwiać wrogo nastawionych kosmitów różnego rodzaju futurystycznymi broniami takimi, jak siejące zniszczenie lasery. Smok jest więc w tych produkcjach w pewnym sensie nowością, co jednak nie oznacza, że źle sprawuje się w swojej roli.

Fabuła gry Draco The Dragon jest dość prosta. Nasz główny bohater, to jest smok, musi za wszelką cenę odnaleźć specjalny artefakt, który uratuje naszą planetę przed zagładą. Oczywiście w zrealizowaniu celu przeszkadzają mu inne – naprawdę dziwnie wyglądające – stworzenia.

W sumie do przejścia jest 12 misji. Wprawdzie nie jest to jakaś imponująca liczba, ale na pewno wszystkich leveli dostępnych w opisywanej przez nas grze nie zdołacie przejść za jednym zamachem, co sprawia, że Draco The Dragon nie można zaliczyć od typowych „pięciominutówek”.

Niestety, całą frajdę polegającą na zabijaniu wrogo nastawionych tworów natury psuje niepotrzebnie skomplikowane sterowanie. A wszystko dlatego, że w produkcji ze smokiem w roli głównej nie tylko musimy uderzać w ekran telefonu, by nasz bohater zionął ogniem, lecz także przechylać telefon, by zmienić położenie.

Na szczęście dość słabo przemyślane sterowanie w miarę szybko odchodzi w zapomnienie, a wszystko dzięki bardzo dobrej oprawie graficznej zastosowanej w Draco The Drago oraz może nie perfekcyjnej, lecz na pewno nie „pixelowej” grafice, którą można uznać za miłą dla oka.

Warto też napisać, że cena Draco The Drago nie jest wysoka, bowiem za produkcję VAPSSKY w AppStore należy zapłacić niewielkie pieniądze, bo zaledwie $0.99.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button