Recce-London – trójwymiarowy plan stolicy Wielkiej Brytanii

Jak dobrze wiecie (albo inaczej – mamy nadzieję, że wiecie), już za niespełna dziesięć dni będzie miała miejsce inauguracja tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Jeżeli planujecie sobie wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii na to ważne sportowe wydarzenie albo zawsze chcieliście się do Londynu wybrać, powinna przypaść Wam do gustu aplikacja Recce-London, o której powiemy więcej w dalszej części tego wpisu.

Recce – London to nowoczesny plan Londynu, w którym znaleźć można trójwymiarowe modele wszystkich najważniejszych budynków tego brytyjskiego miasta. Aplikacja daje nam możliwość podziwiania architektury z wybranej przez użytkownika perspektywy, a także pozwala poczuć klimat tętniących życiem, londyńskich ulic.

Jak widzicie na screenach zamieszczonych po lewej i prawej stronie tego wpisu, oprawa graficzna programu od Mapply stoi na naprawdę wysokim poziomie i przypomina nieco tę zastosowaną w popularnej niegdyś grze SimCity.

Poza samym zwiedzaniem wirtualnego Londynu, Recce-London umożliwia również wyszukiwanie na planie interesujących użytkownika obiektów. Dzięki tej opcji, będąc w stolicy Wielkiej Brytanii, możemy poszukać w naszej okolicy, na przykład, jakiejś kawiarni, restauracji, klubu, a także stacji metra.

Jeśli wyszukana przez program knajpka okaże się fajna, możemy sobie, oczywiście, zaznaczyć ją na mapie i odwiedzać częściej bądź też polecać znajomym, którzy wkrótce wybierają się na Wyspy.

Warto wspomnieć, że autorzy opisywanej aplikacji zdali sobie sprawę, że turyści z zagranicy nie zawsze mogą korzystać z internetu, będąc w obcym dla siebie kraju. Dlatego właśnie z Recce-London korzystać można zarówno w trybie online, jak i offline, co jest – według nas – sporym atutem tego programu.

Niestety, trójwymiarowy plan swoim zasięgiem obejmuje jedynie centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Musicie więc przygotować się na to, że nie pomoże on Wam, jeśli będziecie chcieli udać się do jakiejś dzielnicy znajdującej się kilkanaście kilometrów od najważniejszych budynków w Londynie.

Aplikację z tego wpisu możecie pobrać z AppStore zupełnie za darmo. Wkrótce podobno dostępne mają być jeszcze trójwymiarowe plany San Francisco i Nowego Jorku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button