Chess By Post – szachy online na urządzenia mobilne

Jeżeli należycie do grona osób, które zamiast warcabów lubią szachy, to musicie wiedzieć, że ostatnio znaleźliśmy coś, co powinno Wam się spodobać. Chess By Post to gra umożliwiająca nam rywalizowanie przy wirtualnej szachownicy z posiadaczami smartfonów z całego świata. Jesteście zainteresowani tą produkcją? W takim razie zapraszamy do lektury tego wpisu, gdzie znajdziecie kilka najważniejszych cech wspomnianego, mobilnego dzieła Jeffa Cole’a.

Już na samym początku warto napisać, iż Chess By Post skierowane jest tylko i wyłącznie do osób, które uznają szachową rywalizację jedynie z ludźmi, a nie automatycznymi botami. Nie znajdziecie więc w nim trybu Single Player umożliwiającego stoczenie pojedynku w trybie offline.

Niemniej jednak, do używania aplikacji z tego wpisu nie zawsze potrzebne jest połączenie z Internetem. Jeff Cole w swoim produkcie dodał bowiem Multiplayer toczony na jednym urządzeniu. Jest to na pewno ciekawa opcja, która powinna się przydać przede wszystkim podczas długiej podróży, ale może być też stosowana w celu nauki gry kogoś, kto do tej pory z szachami niewiele miał wspólnego.

Jeśli chodzi o wieloosobową grę online, to raczej niewiele jest w niej takich elementów, do których można by było się przyczepić. Na pewno na plus zasługuje fakt, iż w trakcie rywalizacji możemy sobie porozmawiać na czacie z  naszym przeciwnikiem. Pozwala to na wymianę opinii na temat danych ruchów, a co za tym idzie – podwyższenie naszych umiejętności.

Pisząc już o umiejętnościach, warto wspomnieć, że w Chess By Post dostępny jest ranking graczy ustalany na podstawie wygranych i przegranych spotkań. Dzięki niemu możemy wybierać jedynie tych przeciwników, z którymi mamy jakiekolwiek szanse na zwycięstwo.

Szkoda tylko, że autor gry nie stworzył jakiegoś limitu czasowego na wykonanie ruchu. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że w trakcie pojedynku szachowego trzeba pomyśleć, ale często czekanie kwadransa na decyzję rywala bywa irytujące i psuje całą frajdę.

Aplikacja Chess By Post dostępna jest nie tylko w Google Play, lecz także AppStore i Marketplace. Na brak przeciwników w grze nie powinniście więc narzekać : )

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button