Downhill Xtreme – poszalej na longboardzie

Obecnie wśród graczy panuje moda na longboardy. Jeżdżenie na wirtualnej deskorolce nie sprawia już bowiem tyle frajdy, co kiedyś. Nikogo zatem nie powinno zbytnio dziwić, że w ostatnim czasie w Google Play sporą popularnością cieszy się gra Downhill Xtreme, którą postanowiliśmy przedstawić Wam właśnie w tym wpisie.

W Downhill Xtreme wcielamy się w postać longboardzisty, który wraz ze swoją deską zwiedza najróżniejsze zakątki świata. Oczywiście, zwiedza bardzo aktywnie, gdyż nie tyle podziwia on widoki z wysokich gór, co po prostu stara się zarobić na swoje potrzeby, biorąc udział w wyścigach przeciwko innym pasjonatom longboardów.

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą akcelerometru oraz wirtualnych przycisków zamieszczonych na ekranie dotykowym. Niby nic trudnego, a jednak. Początkowo ciężko jest wyczuć longboard i dopiero tak naprawdę przy piątej/dziesiątej próbie zaczyna się zjeżdżać, nie zaliczając przy tym przesadnie dużej ilości śmiertelnie niebezpiecznych wypadków.

Autorzy Downhill Xtreme przygotowali w swojej produkcji wirtualny sklep, w którym kupić można wiele ciekawych dodatków dla sterowanego przez nas zawodnika. Niestety, większość z pożytecznych gadżetów jest droga bądź też bardzo droga. Zapewniające efektywniejsze pokonywanie tras deski, modne ciuchy czy trenerzy poprawiający umiejętności – aby uzbierać kasę na któryś z tych „rarytasów” trzeba sporo się namęczyć i jeździć wciąż po tych samych trasach aż do znudzenia. Oczywiście, skorzystać można z drogi na skróty, to jest zdecydować się na kupienie wirtualnej kasy za kasę prawdziwą.

Opisywana gra poza trybem Single Player oferuje również rozgrywkę sieciową. Dzięki niej można dość szybko dorobić się wirtualnej fortuny, jednak jest jeden dość istotny problem – żeby to osiągnąć, trzeba wiele godzin praktyki, tymczasem dostęp do gry online nie jest darmowy.

Oprawa audiowizualna produktu studia Distinctive Wireless zasługuje na wysoką ocenę. Trójwymiarowa grafika prezentuje się bardzo dobrze, a soundtrack tworzy niepowtarzalny, oryginalny klimat, dzięki któremu miło spędza się czas nad grą.

Downhill Xtreme dostępny jest w Google Play zupełnie za darmo. Niestety, w grze występują mikrotransakcje, tak więc całkowicie darmową nazwać jej nie można.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button