Dotello – minimalistyczna, wciągająca, po prostu świetna!

Dotello to nowa gra autorstwa BulkyPix. Jest to produkcja logiczno-zręcznościowa, wymagająca od gracza skupienia. Tematem przewodnim Dotello są kulki. Ich odpowiednie kompletowanie powoduje przechodzenie do kolejnych plansz, a tych w zabawie nie brakuje.

cqaw

Podczas gry należy myśleć. Każdy nasz ruch powoduje zupełnie inny obrót sprawy. Jeżeli przechytrzymy komputer, będzie nam zdecydowanie prościej. Zaczynając swoją przygodę, uczymy się utrzymywać wysoki mnożnik punktów. On bowiem odpowiada za to, jak dobrze pójdzie nam w danym levelu.

Przed rozpoczęciem danego etapu widzimy zadanie. Jest ono wyświetlone w języku polskim, więc z pewnością nie będziemy mogli powołać się na błąd językowy :) Cyklicznie autorzy wprowadzają do gry różne odmiany kulek.

cas

Niektóre z nich są niemożliwe do ruszenia, inne posiadają specjalne ,,umiejętności” powodujące pionowe, bądź poziome unicestwienie planszy, a jeszcze inne zastępują każdy kolor, będąc tęczowymi.

Power-upy możemy kupować w sklepie dla gracza za wirtualną walutę wyrażoną w żółtych perełkach. Niestety, tutaj zazwyczaj musimy liczyć się z mikropłatnościami jeżeli chcemy sobie dopomóc. Ja nie korzystałam z żadnych zakupów i wykorzystywałam jedynie te power-upy, które znalazłam w grze.

caqs

Wśród power-upów znajdą się kulki z ruchomymi mini-kulkami (kierunkowo wysyłają wiązkę niszczącą dany obszar), zmiotki do odblokowywania kulek, oraz tym podobne.

Aplikacja jest minimalistyczna, przez co bardzo przypadła mi do gustu. Polska wersja językowa zachęca do systematycznego powrotu do produkcji, a ciekawe zasady zatrzymują na dłużej. Super ;)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Dotello: Dots Match PuzzleKamil KucmaGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button