Doors – od drzwi do drzwi!

e956d501-6910-439b-a8dc-99a12d618b55Drzwi  – symbol tajemniczości, wyboru, otwarcia nowych horyzontów. Owiane magiczną aurą towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Człowiek w swej naturze ciekawy jest co ukrywają, co spotka go po ich otwarciu. Tylko mądralińscy odkryją wszelkie sekrety.

Grupa Nibble Labs licząca w swym portfolio tylko 3 aplikacje, stworzyła grę dla osób lubiących wyzwania. Doors to gra zaliczana do kategorii łamigłówek, w której gracz musi wykazać się logiką i sprawnym umysłem.

O co tutaj chodzi? Naszym zadaniem jest przedostać się przez zamknięte drzwi, które są bardzo sprytnie zablokowane. Inteligentny gracz musi wpaść na genialny pomysł jak też je otworzyć. Oczywiście, na ekranie znajdziemy podpowiedz, bez której zapewne nikt by się nie obył. Po otwarciu jednych drzwi, widzimy kolejne i tak aż 65 razy – tyle poziomów zaoferowali nam autorzy.

Zadania są przeróżne, czasem wystarczy w coś kliknąć czy potrząść telefonem – to tak na początek. Każdy kolejny poziom jest coraz to trudniejszy do przejścia. W późniejszych etapach mamy układanie puzzli, przestawianie kostek i wiele innych zagadek czekających na rozwiązanie. Często celem zagadek jest znalezienie klucza ale także w bardziej nowoczesny i elektroniczny sposób musimy odblokować zamek. Uwaga! Gra stoi na bardzo wysokim poziomie i trzeba się nieźle nagłowić aby otworzyć drzwi.

Gra pod względem technicznym wypada całkiem nieźle. Grafika jest bardzo prosta i czytelna, akurat w tej aplikacji jest to wyraźnym plusem. Może dodałabym więcej kolorów, bo drzwi prezentują się w dosyć szarym i ponurym klimacie. Dźwięki są sporadyczne, to też nie trzeba się wysilać z ich wyłączeniem.

Doors to aplikacja stworzona dla ludzi i czerpiących przyjemność z myślenia i rozwiązywania zagadek. Osiągniecie kolejnego poziomu przynosi ogromną radość i chęć dalszego otwierania drzwi. Gra nie nudzi się a 65 etapów do przejścia jest doskonałym sposobem na nudę.

Ocena 7/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button