Diptic – tworzenie kolaży ze zdjęć

Firma Apple w tym tygodniu po raz kolejny zafundowała klientom AppStore promocję związaną z wybraną aplikacją. Tym razem wybór padł na narzędzie Diptic, dzięki któremu można w telefonie stworzyć ładny i efektowny kolaż zdjęć. Jesteście zainteresowani aplikacją? W takim razie zapraszamy Was do zapoznania się z treścią tego wpisu, w którym omówimy kilka najważniejszych funkcji darmowego w tym tygodniu programu.

Na samym początku musimy się przyznać, że z Dipticem mieliśmy już kiedyś do czynienia, ale w wersji na Androida. Szczerze powiedziawszy, wówczas program nie przypadł nam do gustu i ostatecznie postanowiliśmy o nim w ogóle nie pisać. Okazało się jednak, że iOS-owska wersja produktu od tej Androidowej sporo się różni, co skłoniło nas w końcu do stworzenia recenzji. Tym bardziej, że o samym programie powinno być w tym tygodniu głośno, gdyż można pobrać go AppStore zupełnie za darmo.

Tak, jak już Wam wspomnieliśmy we wstępie, Diptic jest narzędziem pozwalającym na stworzenie kolażu ze zdjęć. W wersji stworzonej na system Google’a program oferuje zaledwie 19 layoutów, tymczasem na iOS-a ponad 50.

Samo tworzenie łączonych zdjęć w opisywanym przez nas programie nie należy do skomplikowanych czynności. Po uruchomieniu narzędzia, mamy możliwość wyboru jednego z wzorów kolażu (layout). Gdy już się na któryś zdecydujemy, pozostaje nam wybrać interesujące nas fotki i wstawiać je w odpowiednie miejsca. Co ciekawe, aplikacja umożliwia nam nie tylko dodawanie zdjęć prosto z telefonu, lecz także z popularnych portali społecznościowych.

Ostatni etap pracy ze zdjęciami w Diptic polega na nałożeniu kilku efektów oraz stworzenia odpowiedniego obramowania dla naszego dzieła fotograficznego. Oczywiście, każdy kolaż możemy sobie zapisać na telefonie albo wysłać go e-mailem czy opublikować na Instagramie.

Diptic na pewno powinien spodobać się osobom, które lubią bawić się fotkami i tworzyć z nich coś oryginalnego. Z racji tego, że program jest póki co w AppStore do pobrania zupełnie za darmo, możemy go z czystym sumieniem polecić. Takiej samej rekomendacji nie możemy jednak wydać odnośnie wersji Androidowej, która w Google Play kosztuje trochę ponad 3 złote.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button