DarmoweGry na iOSiOS

Dark Parables – spadające królestwo od Big Fish

Co tu dużo mówić – Dark Parables to klasyczny hidden objects w wykonaniu Big Fish. Studio w ostatnim czasie skupia się praktycznie tylko i wyłącznie na tego typu produkcjach, więc nie spodziewajmy się cudów. Różnica pomiędzy Dark Parables a innymi dziełami twórców polega na odmiennej historyjce.

Dzisiaj jestem wyjątkowo kapryśnym redaktorem, więc żadna wada gry nie ujdzie na sucho. Pierwsza rzecz – ,,try it free”, czyli w luźnym tłumaczeniu z angielskiego na nasze: zacznij się dobrze bawić, wkręcać ile sił, bądź blisko rozwiązania zagadki i zobacz banner ,,kup pełną wersję, by dokończyć grę”.

W tym przypadku fabuła opiera się na królestwie, które nagle spadło z nieba, przypominając w pierwszej chwili wielki głaz lądujący na ziemi. Po pewnym czasie okazuje się, że owo królestwo jest źródłem wielu niebezpieczeństw. Wcielając się w rolę detektywa, staramy się uratować mieszkańców.

Do wyboru mamy standardowo trzy tryby rozgrywki – dla początkujących (z połyskującymi miejscami akcji, szybko ładującym się pomocnikiem, możliwością przeskoczenia danej akcji, itp.), zaawansowanych (z mniejszą ilością wspomnianych ,,ułatwiajek”), oraz hardcorów (zero podpowiedzi).

Tutorial jest oczywiście dostępny w każdej z opcji. Dzięki niemu dowiemy się czym jest mapa, a czym nasz przybornik. Jeżeli mam być szczera, każdą z gier Big Fish mogłabym opisać w identyczny sposób, zmieniając jedynie wstęp, czyli zwykle historyjkę. Twórcy mogliby w końcu postawić na jakąś odmianę.

Na uwagę zasługuje ilość zagadek do rozwiązania. Misja główna jest misją, którą rozwiązujemy na samym końcu (a w zasadzie nie rozwiązujemy, bo gramy w wersji demo). Misje poboczne zawierają wiele łamigłówek, przez które wielokrotnie będziemy musieli wracać do zwiedzonych już miejsc i szukać przedmiotów, które wcześniej były nieaktywne.

Cóż – jeżeli chcecie pograć w przygodówkę do połowy, a następnie odejść z kwitkiem, ok – pobierajcie. Jeżeli chcecie rozwiązać całą zagadkę, pobierajcie od razu pełną wersję.

icon
Dark Parables: Jack and the Sky Kingdom HD - A Hidden Object Fairy TaleBig Fish Games, IncGamesBezpłatneDownload

Review Overview

Wykonanie
Pomysł
Grywalność

Ale to już było...

Zero zaskoczenia, zero nowości. To kolejna, różniąca się jedynie historyjką, gra od Big Fish...

Tagi

Podobne

Back to top button
Close