Country Friends – Gameloft po wiejsku, ale nie wieśniacku!

Kojarzycie grę o nazwie SimCity Build It? Country Friends to bardzo podoba gra strategiczna z możliwością rozbudowy swoich posiadłości, składania wizyt sąsiadom z innych miejscowości i wymiany surowcami. Jeżeli SimCity przypadło Wam do gustu, a macie chętkę na coś innego, niż blokowiska, zabierajcie się za nowość od Gameloftu :)

Kilka rzeczy na dobry początek. W zabawie wcielamy się w rolę rolnika, który od podstaw buduje swoją farmę. Do dyspozycji mamy kawałek ziemi, który już po chwili powiększamy do dużo większych rozmiarów. Niektóre budynki dostajemy w spadku, inne budujemy, bądź zdobywamy poprzez wykonywanie zadań i zwiększanie poziomu wtajemniczenia.

Im wyższy level prezentujemy, tym więcej możliwości się przed nami otwiera. I tutaj warto wspomnieć o przeróżnych rodzajach warzyw, owoców, zwierząt, budowli, czy chociażby nieużywanych dotąd straganów, czy magazynów.

Staramy się być samowystarczalni. Jeżeli mamy nadprodukcję, zawsze możemy skorzystać z wyprzedaży, czyli podobnie jak w SimCity – wystawić produkty do globalnego sklepu. Sami odwiedzamy zaprzyjaźnionego sąsiada, u którego co jakiś czas możemy robić deal.

Sama gra wykonana jest z dużą starannością, chociaż złapałam się na tym, że wielokrotnie chcąc wyprodukować na przykład paszę dla krówek, własnym palcem zasłaniałam sobie część ekranu, która była odpowiedzialna za sprawdzenie dostępności składników. Warto nad tym popracować, chociaż nie sądzę, by Gameloft przejął się moim marudzeniem.

Tak, czy siak, grę polecam. Jest ciekawa, ładna i wciągająca. Problemem są oczywiście mikropłatności i czas oczekiwania na plony, czy produkcję półproduktów. Cierpliwi będą zachwyceni, a ci w gorącej wodzie kąpani albo będą szastać kasą, albo darują sobie karierę farmera.

Pobierz w AppStore, bądź w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button