Corn Quest – popcorn na odsiecz!

Powtarzalność schematu gier, w których musimy obronić naszą bazę przed falami przeciwników jest coraz mniejsza, co oznacza, że dla tower defensów nadchodzi powoli rewolucja. Czy jednak zwiastuje ją gra, która nasz zamek/bazę/gniazdo zamienia w… Kolbę kukurydzy?

unnamedCA3XO8DNCorn Quest jest aplikacją znanych programistów z równie znanego studia Namco Bandai, którzy swoje tryumfy święcą na konsolach i pecetach. Jednak uderzają na rynek mobilny ze swoją wersją Pac-Mana oraz historią bohaterskich mieszkańców kolb.

Gra opowiada jedną z zabawniejszych i absurdalnych historii, jakie w grach na telefony udało mi się spotkać. Na pole kukurydzy spadają kosmici, których celem jest anihilowanie złotych plonów. Jednak magiczna aura kosmosu ożywia także poszczególne ziarenka, które postanawiają pokrzyżować im plany. Sięgają więc do arsenału i oddają swoje żywota w nasze ręce. To w nas spoczywa nadzieja, że powstrzymamy kosmicznych najeźdźców. Gra oferuje nam parę rozdziałów wypełnionych planszami, niestety tylko pierwszy z nich jest dostępny za darmo. Rozgrywka toczy się więc w darmowej wersji na 5 różnych sceneriach, które podobno powtarzają się w dalszej części gry z pozmienianymi trasami

unnamedCAD8FFDJ

przeciwników. Rozgrywka nie jest rewolucyjna, wręcz nużąca po pewny czasie. Twórcy oddali do
Technicznie gra wygląda ładnie. Graficy postarali się, jednostki wyglądają ładnie, zabawnie, chociaż podczas odpierania fal mamy wrażenie, że jest na planszy trochę za statycznie. Muzyka także przyzwoita, chociaż jak zwykle bez szału.naszej dyspozycji ledwo 5 jednostek, niby odmiennych, jednak i tak najczęściej korzystamy z najtańszego mięsa armatniego, co jakiś czas wrzucając jakieś zaawansowane jednostki na pole. Punkty zdobywamy poprzez zabijanie, zarazem nabijają się też co sekundę. Więc chcąc nie chcąc mamy ich całe wory pod koniec misji. Sytuacji nie ratują także powerupy, które potrafią uzdrowić nasze kukurydziane wojsko, spuścić atomówkę na gromadzących się wrogów.

Podsumowując gra nudzi się dość szybko i musiałem się zmuszać, żeby przechodzić ostatnie darmowe poziomy. Brak możliwości udoskonalania jednostek i niesamowita moc tłumu mięsa armatniego sprawia, że kosmici nie stanowią wyzwania.

Ocena AppsBlog – 5/10.

Corn Quest do pobrania za darmo z Google Play.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button