Coach memory! Brain Trainer – trenuj mózg!

coachbrainW Internecie znajdziemy mnóstwo ćwiczeń, zagadek oraz różnych gier/aplikacji, których zadaniem jest (teoretycznie przynajmniej) poruszenie naszego mózgu do działania i poprawienie naszej koncentracji, czasu reakcji, multitaskingu czy zdolności rozwiązywania zadań bądź też wykonywania operacji matematycznych. Brzmi to logicznie – z mózgiem podobnie jak z mięśniami, trzeba je trenować. Jak jest w praktyce? Tę kwestię zostawmy innym.

Przejdźmy jednak do aplikacji, którą chciałem przedstawić. To Coach Memory! Brain Trainer. Twórcy twierdzą, że wystarczy tylko 5 minut, aby utrzymać mózg w dobrej kondycji. Podobno pomaga w takich problemach jak dotarcie do celu bez GPS czy przypomnienie sobie gdzie zostawiliśmy samochód. Ciekawe. Aplikacja to zestaw minigierek. Jest ich dokładnie 13 podzielonych na 5 kategorii. Pamięć, uwaga, prędkość oraz rozwiazywanie problemów.

Wszystkie z gier są oczywiście bardzo proste. Gry pamięciowe to tylko zapamiętywanie pozycji poszczególnych elementów na planszach różnego rozmiaru. Można było to zamknąć w jednej grze – nie w trzech. W kolejnej kategorii, gdzie znajdziemy 2 minigierki musimy dbać tylko o to, by wybierać elementy w kolejności rosnącej. Następnie mamy przesuwające się elementy i musimy stwierdzić, czy są identyczne z poprzednimi. Rozwiazywanie problemów to prosta matematyka, a ostatnia kategoria to dopasowywanie kolorów i napisów oraz sprawdzanie, czy poprzedni numer i litera pojawiła się w poprzedniej kombinacji.

Nie wiem w jaki sposób mogłoby mi to pomóc w życiu codziennym, choć zauważyłem postęp. Byłem coraz lepszy, lecz niestety tylko w te gry.

Ocena 5/10
Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button