Chrono Trigger – pikselowy RPG-ek od Square Enix

Po opublikowaniu w sieci portów gier z serii Final Fantasy, studio Square Enix postanowiło wskrzesić kolejnego starego, dobrego RPG-a i umieścić go w Google Play oraz AppStore. Tym razem wybór padł na produkcję o nazwie Chrono Trigger, którą z całą pewnością kojarzyć powinien niemal każdy fan klasycznych gier konsolowych.

W Chrono Trigger przychodzi graczowi kierować grupką młodych ludzi, którzy postanawiają uratować ludzkość, podróżując w czasie i zapobiegając różnego rodzaju wydarzeniom. Opisywana produkcja daje nam możliwość przeżycia niesamowitej przygody w pikselowym, magicznym świecie. Niestety, aby ją pobrać na swoje urządzenie mobilne, należy wydać ponad 30 złotych, co jest – naszym zdaniem – sporym przegięciem.

Podobnie jak w znanym i cenionym Final Fantasy, w Chrono Trigger także musimy dbać o rozwój i zdrowie nie jednego, lecz kilku bohaterów. Skład naszej drużyny możemy ustalać w trakcie gry. To, czy zdecydujemy się bardziej korzystać z umiejętności magików, czy wojowników ma dość spore znaczenie. Podczas walki z wirtualnymi przeciwnikami możemy bowiem łączyć ataki naszych kompanów, tworząc super-ciosy. Warto zatem przyjrzeć się dokładnie, co jest w stanie zaoferować dana postać.

Poza standardowymi elementami znanymi z większości starych RPG-ów, opisywana produkcja pozwala na granie w różnego rodzaju mini-gry. Korzystając w pełni z tego, co oferuje Chrono Trigger nie można więc z całą pewnością narzekać na nudę przez dobrych kilkanaście godzin.

Ogromna ilość questów do wykonania, broni do zdobycia czy czarów do odblokowania potrafi przyciągnąć do Chrono Trigger każdego fana gier fabularnych. Bardziej doświadczeni gracze pewnie jednak nie z tego powodu postanowią pobrać najnowszy port od Square Enix. Zrobią to raczej, kierując się sentymentem i nie mogąc oprzeć się pokusie zagrania w pikselową gierkę na najwyższym poziomie i trudno im się w tym przypadku dziwić.

Grę z tego wpisu znajdziecie w Google Play i AppStore. Tak, jak wspomnieliśmy, cena produkcji wynosi ponad 30 złotych.

Ocena AppsBlog.pl: 4/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button