Chop Chop Words – zabawa w siekanie słówek

Lubicie spędzać czas, próbując swoich sił w różnego rodzaju grach słownych, a gdy bardzo Wam się nudzi, bierzecie do ręki urządzenie mobilne i gracie we Fruit Ninja? Jeżeli tak, to nie ma możliwości, by mobilna produkcja Chop Chop Words nie przypadła Wam do gustu.

Chop Chop Words to połączenie dwóch klasyków: Scrabbli, przedstawiciela gier słownych, oraz Fruit Ninja – niezwykle popularnej zręcznościówki stworzonej z myślą o użytkownikach urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe.

W opisywanej produkcji zadaniem gracza jest siekanie palcem kolorowych tabliczek z literkami. Robi się to, rzecz jasna, po to, by ułożyć ze wspomnianych kwadracików jakieś słówko występujące w słowniku. Aby nie było zbyt prosto,  literki należy niszczyć w odpowiedniej kolejności. Chcąc więc, na przykład, ułożyć słowo CAT (tj. kot) musimy zacząć od literki C, a nie od A czy T.

W przypadku nas, to jest Polaków, kolejna trudność związana z Chop Chop Words polega na tym, że gra dostępna jest tylko i wyłącznie w języku angielskim. Bez odpowiedniego zasobu słownictwa nie jesteśmy więc w stanie czerpać z zabawy odpowiedniej przyjemności.

Sterowanie w mobilnym produkcie studia Light Arts ogranicza się jedynie do „mazania” palcem po wyświetlaczu w momencie, gdy chcemy zniszczyć jakąś tabliczkę. Warto przy tej okazji wspomnieć, że dotyk w przypadku Chop Chop Words sprawuje się bardzo dobrze, a więc nie mamy do czynienia tutaj z jakimiś wyraźnymi opóźnieniami w reakcji.

Największą wadą opisywanej gry jest – według nas – brak Multiplayera. Układanie słówek w pojedynkę mogłoby sprawiać frajdę, gdyby zastosowano w aplikacji jakieś achievementy czy bonusy do kupienia. Niestety, autorzy gry na to nie wpadli, przez co Chop Chop Words dość szybko robi się nudne.

Aplikację z tego wpisu pobierzecie z AppStore zupełnie za darmo. Jeżeli dosyć dobrze radzicie sobie z angielskim, możecie spróbować w niej swoich sił ;).

Ocena AppsBlog.pl: 3+/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button