Cerberus – przeciw kradzieży smartfona

Kradzieże smartfonów zdarzają się każdego dnia. Wbrew temu, co mówi wiele osób, nie trzeba wcale posiadać zaawansowanego sprzętu szpiegowskiego, by móc zlokalizować złodzieja. Wystarczy jedynie prosta aplikacja Cerberus, której wszystkie najważniejsze funkcje poznacie właśnie w tym wpisie.

Cerberus należy do mobilnych narzędzi, z których nikt korzystać nie chce, jednak czasem po prostu musi. Aplikacja ta bowiem nie przydaje się zbytnio, gdy nasz telefon znajduje się w kieszeni naszych spodni, lecz jest niezwykle użyteczna w przypadku kradzieży sprzętu.

Mobilny produkt stworzony przez LSDroid oferuje swojemu użytkownikowi cały wachlarz najróżniejszych funkcji, umożliwiających uporanie się ze złodziejem telefonu. Wszystkie czynności związane z namierzaniem i nie tylko wykonywać możemy na oficjalnej stronie internetowej programu bądź też za pomocą sms-ów.

Na co konkretnie pozwala nam Cerberus? Przede wszystkim na lokalizację skradzionego telefonu. Wysyłając na telefon wiadomość, możemy w bardzo szybki i skuteczny sposób dowiedzieć się, gdzie obecnie się on znajduje. Program udostępnia też funkcję, dzięki której możemy usunąć wszystkie dane ze smartfona tak, aby złodziej nie mógł przeglądać naszych prywatnych zdjęć czy też wykorzystywać numerów, jakie posiadamy w Kontaktach.

Będąc przy temacie zdjęć, warto napisać, że aplikacja od LSDroid wysyła również nam na e-maila fotki „nowego właściciela” naszego telefonu. Żeby było ciekawiej, robi to całkowicie automatycznie za każdym razem, gdy ktoś źle poda numer PIN.

Oczywiście, Cerberus posiada odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające złodziejowi usunięcie aplikacji. Dzięki odpowiednim ustawieniom można też sprawić, by program w ogóle nie był widoczny jako zainstalowany w telefonie.

Niewątpliwą zaletą opisywanej aplikacji jest to, iż nie działa on w tle. Nie zużywa więc w ogóle baterii w naszym telefonie, dopóki nie będziemy potrzebowali z niej skorzystać.

Anty-kradzieżowy produkt LSDroid pobrać można z Google Play. Dożywotnia licencja na korzystanie z programu (maks. 5 urządzeń) kosztuje zaledwie 2,99€.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button