Caveboy Escape – znajdź drogę do wyjścia

W nowościach AppStore pojawiła się ostatnio gra Caveboy Escape. Produkcja studia AppXplore to połączenie zręcznościówki z grą logiczną. Wcielając się w postać małego ludka, staramy się znaleźć drogę do wyjścia, która oznaczona jest na planszy specjalnym znaczkiem. Zadanie gracz polega na znalezieniu prawidłowej drogi, często w wyznaczonym czasie.

Zaczynamy zabawę zawsze w miejscu, które widzicie na dole ekranu. Aby poruszać się postacią, należy przeciągać palcem po ekranie, wyznaczając tym samym trasę. Nie jest to takie proste, gdyż często spotykamy się z oporem kamieni, które uniemożliwiają przechodzenie daną ścieżką.

Punktem kluczowym są rozgałęźniki widoczne na powyższym obrazku w czterech miejscach. Nasz bohater może iść jedynie w stronę, którą wskazują wyrysowane kamienie. Nie zawsze trafienie w taki element oznacza dotarcie do celu. Właśnie na tym polega cała zabawa. Trzeba znaleźć taką trasę, która doprowadzi nas do trójkąta na górze planszy.

Z pewnością spotkacie się z grą na czas – bodajże już w 3 levelu. Przyznaję, że jest to etap, nad którym spędziłam dużo czasu. Składa się z jakby dwóch części. Obie są teoretycznie takie same i musimy dostać się do wyjścia. O ile z pierwszą poradziłam sobie bez problemu, o tyle w drugiej miałam spore trudności. Za każdym razem stawałam między kamieniami i nie mogłam się ruszyć. Kiedy próbowałam pójść w inną stronę, nie mogłam znaleźć prawidłowej drogi. Nie lubię grać na czas – oto i efekty. W konsekwencji czas upłynął, a ludzik spadł w czarną przepaść.

W grze dostępne są achievementsy. W każdej chwili możemy połączyć się z Game Center i porównać swoje wyniki z rekordami innych graczy. Do przejścia jest bardzo duża ilość leveli, dzięki czemu rozrywka jest praktycznie nieskończona.

Trzeba przyznać, że Caveboy Escape jest dość trudną grą. Trzeba trochę nad nią posiedzieć, aby nauczyć się szybko reagować. Na szczęście nie wszystkie levele są na czas, więc można relaksować się bez ograniczeń. Tryb survival jest do odblokowania po zebraniu odpowiedniej ilości punktów.

icon
Caveboy EscapeAppxplore (iCandy) Sdn. Bhd.GamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button