Castle Story – budowa królestwa

Castle Story to jedna z lepszych darmowych produkcji strategicznych w AppStore. Budujemy prawdziwe królestwo, które jest w pełni samowystarczalne. Tworzymy miejsca pracy dla rzemieślników, hodujemy zwierzęta, sami zaopatrujemy mieszkańców w jedzenie, oraz powiększamy swoje terytorium.

Twórcy aplikacji – TeamLava – nie wymagają z zasady od graczy płacenia w prawdziwych pieniądzach, lecz jeżeli użytkownicy chcą szybko stworzyć królestwo, muszą mieć diamenty. Diamenty niestety są płatne. Za kilka dolarów można mieć ich całe garści. Nie wydaje mi się jednak, że jest to konieczne do dobrej zabawy.

Na początku swojej przygody, będziecie mieć okazję na wybranie płci głównego bohatera. Zaczynacie grę w miejscu, które nie jest szczególnie zabudowane. Wasze pierwsze zadania ograniczają się do zasiania zboża, chowu zwierząt, oraz wybudowania podstawowych konstrukcji.

Jeżeli chodzi o pieniądze, głównym źródłem ich pochodzenia są podatki od mieszkańców. Co kilka minut nad domkami pojawiają się monety, które są możemy zebrać. Za zarobione pieniądze możemy kupować różnego rodzaju budowle, rozpoczynając od warsztatu dla rzemieślnika, kończąc na wieżach obronnych i ozdobnych dróżkach w królestwie.

Królestwo nie tylko ma być bezpieczne, ale także piękne. Z tego też względu musicie pamiętać o ozdabianiu okolicy. Oczywiście nic nie jest za darmo, ale na szczęście nie jest konieczne wydawanie prawdziwych pieniędzy.

Macie szansę na rozszerzanie swojego terytorium. Bohaterowie, których znajdziecie w zakupionych lasach zwykle przechodzą na Waszą stronę i pomagają Wam w rozwijaniu królestwa.

Aby zbudować na przykład warsztat rzemieślnika, należy mieć odpowiedni zapas drewna. Jeżeli zdarzy się tak, że nie posiadacie go na stanie, musicie wejść w las, aby wyciąć trochę niepotrzebnych drzew. W ten sposób szybko zyskacie materiały, ale równie szybko stracicie siły. Są one oczywiście odnawialne, ale trzeba poczekać kilka, a nawet kilkanaście minut.

Wspominałam na początku o diamentach. Jak to zwykle bywa w grach strategicznych, jest taka waluta, za którą możemy wszystko. Rzadko jest rozdawana w grze, a można ją nabyć jedynie za prawdziwe pieniądze. Tak jest i tutaj – fioletowe kamyczki mogą zdziałać cuda :) Nie trzeba jednak mieć ich wielu, aby cieszyć się grą.

icon
Castle Story™Storm8 Studios LLCGamesBezpłatneDownload

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button