Caricature Me – nie płać rysownikowi, sam sobie zrób karykaturę!

Caricature Me to aplikacja, która umożliwia stworzenie karykatur z dowolnych zdjęć twarzy. Jeżeli kiedykolwiek myśleliście o tym, by zafundować sobie taką (wątpliwą) przyjemność, teraz możecie to uczynić za darmo na własnym smartfonie.

Za pomocą kilku gestów tworzycie zdjęcie, dopasowujecie odpowiednie punkty na twarzy, by następnie wybrać preferowany efekt. Niestety, narzędzie posiada trochę wad, o których postaram się napisać coś więcej poniżej.

car

Zacznijmy od podstaw. Robimy zdjęcie na szybko, korzystając z przedniej, bądź tylnej kamery, lub też wybieram gotową fotkę z albumu. Dopasowujemy owal twarzy do wzorca, a następnie za pomocą trzech punktów, idealnie dopasowujemy miejsce, w którym powinny być oczy, oraz usta.

I tutaj nasza wielka praca się kończy. Po kilku sekundach otrzymujemy gotową karykaturę, która możemy zmieniać za pomocą kilku dostępnych opcji. Mamy szansę na zmianę nasycenia barw, oraz kombinowanie z efektami (buzia rozciągnięta w pionie, poziomie, na skos itp).

Wśród dość denerwujących mankamentów aplikacji, muszę wyróżnić przycinanie się narzędzia podczas dopasowywania punktów na twarzy. Dodatkowo program nie umożliwia pomniejszenia zrobionego zdjęcia. Jest szansa na zwiększenie twarzy, lecz możliwości skurczenia w celu dopasowania do ramki nie ma. Przez taką pierdółkę cały efekt może być marny.

car2

Nie powiem, by aplikacja była jakoś wyjątkowo dobra. Nie jest w sumie nawet dobra. Ok – jest mara. Jej wykonanie świadczy o tym, że została stworzona przez amatora, bądź po prostu na szybko. Wizualnie nie prezentuje się ładnie. Z ,,wypasionych” opcji wybrać można dzielenie się swoim dziełem ze znajomymi. I to tak naprawdę koniec. Moim zdaniem – szkoda czasu i miejsca w pamięci urządzenia. Jeżeli jednak chcecie po prostu sprawdzić efekty – bez problemu możecie skorzystać z dobrodziejstw studia Miinu.

Item not available.

2.6 / 5. Ocen: 10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button