Candy Crush Saga – pełnia słodyczy na iOS

candyJeżeli masz ochotę na ,,słodki” wysiłek umysłowy, Candy Crush Saga z pewnością przypadnie Ci do gustu. Zgniatanie cukierkowych pyszności może sprawić wiele radości, szczególnie jeśli w grę wchodzi nutka rywalizacji między znajomymi z Facebooka!

Jedna z najpopularniejszych gier na ,,jabłuszkowy” sprzęt, która w ostatnim czasie robi  furorę na Facebooku. Fabuła gry wydaje się prosta, jednak z każdym nowym etapem (a jest ich bardzo dużo), robi się coraz trudniej.

Nasze zadanie polega na łączeniu w potrójne kombinacje tych samych rodzajów słodyczy. Jeżeli uda nam się uzyskać w jednej linii więcej niż trzy jednakowe Candy – dostajemy premię punktową.

Jaki jest cel gry?  Zależnie od levelu, nakładane są na nas pewne zadania (zebranie określonej liczby punktów w wyznaczonej ilości ruchów, uzyskanie danego wyniku w ciągu 1-2 minut, stworzenie ekstra-słodkości itp.). Po przejściu kilku etapów (które są oznaczone numerkami na naszej ścieżce gry), mamy etap końcowy, który umożliwia przejście do kolejnej ,,misji”.

Co pewien czas, Candy Crush Saga zaprasza nas do dzielenia się swoimi wynikami ze znajomymi z Facebooka. Najwyraźniej twórcy tej aplikacji stwierdzili, że wszystko kręci się wokół ,,fejsa”, dlatego też aby przejść przez dalsze etapy, musimy zaprosić do gry minimum 3 osoby spośród swoich facebookowych znajomych (nie wystarczy wysłanie zaproszenia do gry). Jeżeli nie uda nam się tego zrobić (a jakoś dziwnym trafem za każdym razem, gdy do tego dążyłam, aplikacja miała problemy z połączeniem z ,,FB”), w celu dalszej zabawy, musimy zapłacić.

Zróbmy małe matematyczne podsumowanie.

Jeżeli chodzi o plusy: gra bardzo wciągająca, daje możliwość ćwiczenia koncentracji i refleksu, nie nudzi się po godzinie, każdy etap jest punktowany od 1 do 3 gwiazdek (zależnie od wyniku), co daje nam dodatkową motywację do gry i poprawiania swoich osiągnięć.

Minusy? Zaczynamy grę z pięcioma ,,życiami” – za każdym razem, gdy nie uda nam się wykonać zadania, jedno ,,życie” zostaje nam odebrane. Gdy nie mamy już żadnego – wtedy pozostaje nam czekać kilkanaście minut na nowe, lub wykupić sobie odpowiedni pakiet. Kolejnym minusem jest obowiązek zapraszania do gry znajomych lub alternatywnie opłacenia gry, w celu kontynuowania przygody. Ścieżka dźwiękowa też nie jest zachęcająca.

Pomimo kilku minusów, gra zasługuje na zwrócenie na nią uwagi. Dźwięk zawsze możemy wyłączyć, na ,,życia” poczekać, a znajomych zachęcić do wypróbowania.

Szczerze polecam.

Candy Crush Saga do pobrania w AppStore za darmo.

Ocena appsblog.pl: 8/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button