Can You Escape – pokój bez klamek.

Spokojnie, jeszcze nikt chyba nie posunął się do napisania aplikacji polegającej na ucieczce z wariatkowa (chyba, aż sprawdzę), ale gier, które zmuszają nas do myślenia, by wydostać się z pokoju tylko po to, by trafić do następnego jest mnóstwo. Czy ta się spośród nich wyróżnia?

Can You Escape to debiutancka gierka studia MobiGrow, czyli nie wiadomo, czego spodziewać się od nowego wydawcy. Jednak mały rzut  oka na ich dzieło i wiadomo, że grzebanie w aplikacjach na telefon to dla nich nie pierwszyzna. Can You Escape to gra typu escape the room, w której to musimy otworzyć drzwi, najpierw znajdując do nich klucz, kartę, czy też mechanizm otwierający. Jednak nie jest tak łatwo, o ile rozwiązanie zagadek w pierwszych dwóch pokojach nie stanowi zbyt dużych problemów- ot takie tam rozwiązanie prostej układanki, czy też skompletowanie zestawu przedmiotów to chwila roboty, ale potem zaczynają się schody, stukanie w każdy milimetr ekranu (dlatego zalecam grę na tablecie, albo dużym telefonie) i próbowanie wszelakich kombinacji potrafi napsuć sporo krwi. Lecz widok rozwierających się kolejnych drzwi przynosi ze sobą ulgę. W grze pełno jest minigierek logicznych, a nawet zręcznościowych, każdy pokój jest unikalny.

Jeśli chodzi o technikalia, to gra jest naprawdę bardzo ładna, jest na czym zawiesić oko. Mimo braku jakichś skomplikowanych i efektownych animacji, ogląda się to wszystko bardzo dobrze, pokoje wyglądają niczym digitalizowane zdjęcia, przedmioty rzucają cienie. Bardzo to zachęca do eksploracji pomieszczeń. Do tego przygrywa nam przyjemny, nie rozpraszający soundtrack, który nie tyle co nie wadzi przy grze, to jeszcze wpada w ucho. Gra niestety przystosowana jest do trochę nowszych sprzętów, więc posiadacze słabych fonów niestety muszą obejść się smakiem.

Podsumowując gierka bardzo wciągająca, na długie godziny myślenia i zabawy, mocne 8/10.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button