Brave Bit – szaro, czarno…ale przyjemnie!

Większość gier stworzonych na urządzenia mobilne jest kolorowa, barwna i słodka aż do bólu. Jeżeli macie dość tego typu produkcji, chcecie czegoś świeżego, a jednocześnie wymagającego od gracza więcej, niż tylko bezsensownego naciskania jednego przycisku, Brave Bit powinno przypaść Wam do gustu.

brave1

Główny bohater Brave Bit to czarny kwadrat, a bardziej piksel, o słodziasznych, choć w pewnym sensie przerażających, oczkach. Nie znamy szczegółów z życia opisywanej postaci. Wiemy tylko tyle, że musimy pomóc jej dotrzeć do końca plansz przygotowanych przez autorów gry. A to wcale nie takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Piksel Brave potrafi jedynie poruszać się w dwie strony. Umie również skakać, ale nie łudźcie się, że wiele Wam to pomoże. Na każdym levelu na głównego bohatera czyha mnóstwo pułapek. Mamy kręcące się koła z kolcami, ostre podłogi, które od czasu do czasu się pojawiają, a także śmiertelnie groźne łańcuchy. Dodatkowym utrudnieniem jest sterowanie, które potrafi przysporzyć sporego problemu.

brave2

Oprawa graficzna Brave Bit na pierwsze rzut oka nie wygląda zachęcająco. Wierzcie mi jednak na słowo – ma swój niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju urok. Jeśli zagracie w grę i spodoba Wam się rozgrywka, na pewno jej wygląd nie będzie Wam przeszkadzał. Ba, będzie nawet przyjemnym dodatkiem!

Brave Bit można wypróbować za darmo. Żeby jednak mieć dostęp do wszystkich plansz, należy wykupić pełną wersję.

Brave Bit do pobrania za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 8/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button