Block Puzzle Revolution – nowe klocki, nowe wyzwanie!

Niedawno recenzowaliśmy grę Block Puzzle (w polskim Play „Naprawdę fajna gra”), która wciągała jak ruski odkurzacz. Jeśli udało się wam przejść wszystkie poziomy z tamtej aplikacji to macie moje słowa uznania i dobrą nowinę- oto pojawiła się kolejna część Block Puzzle!

Długo zastanawiałem się, co nowego może wnieść ów dopisek Rewolucja do prostego pomysłu na jakim bazowała się gra studia mToy. Przypomnijmy i wyjaśnijmy nowym adeptom gier logicznych- całość polegała na ułożeniu prostokąta z danych klocków. I to tyle. Klocków nie dało się obracać, były to standardowe, znane z Tetrisa długie klocki, kwadraty, czy też te inne, poudziwniane (wybaczcie, zabrakło mi określeń na klocki w kształcie litery S, czy też Z :D). Niby dziecinnie proste, lecz potem człowiek zaczyna przeklinać każdą szparę, która się tworzy, gdy źle ułoży się elementy. Rewolucja wprowadza jedną, dość istotną zmianę- rodzaje klocków, na które nie sposób wymyśleć określeń, co skutecznie komplikuje rozrywkę, jednak drastycznie jej nie zmienia. Zmieniono jednak trochę tryb wybierania poziomów. Teraz nie możemy już wybrać poziomu trudności, jaki nas interesuje, tylko wszystkie są złożone w jeden ciąg tysiąca leveli z ciągle rosnącym wyzwaniem dla naszych szarych komórek. Zrezygnowano też z dość wygodnej funkcji przejścia do ostatnio granej instancji, teraz zostaje nam przeszukiwanie kolejnych stron z setkami poziomów. Szkoda.

Jeśli chodzi o technikalia, to niewiele się zmieniło. Nadal gra się w tą grę przyzwoicie, nie dołożono żadnej ścieżki muzycznej, a tło i grafika klocków są na przyzwoitym poziomie.

Dla ludzi pragnących poprzepalać sobie jeszcze trochę szarych komórek to pozycja obowiązkowa, oczywiście zaraz po ukończeniu pierwszej części.

Za darmo w Google Play!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button