Baldur’s Gate: Enhanced Edition na iOS-a już w środę!

Jeden z klasyków gier komputerowych, Baldur’s Gate, zadebiutuje w wersji mobilnej w AppStore już za dwa dni, to jest 28 listopada. Czego możemy spodziewać się po odświeżonym hicie stworzonym przez studio BioWare? Odpowiedź na to pytanie poznacie w dalszej części tego wpisu.

Firma BioWare wyszła z założenia, że nie ma większego sensu tworzyć jedynie zwykłego portu pierwowzoru swojej gry, tak jak to Rockstar Games robi z serią GTA albo Square Enix z RPG-iem Final Fantasy. Zamiast tego Kanadyjczycy postanowili wypuścić na rynek odświeżoną wersję wyprodukowanego przez siebie hitu, która pojawi się z wieloma nieznanymi do tej pory dodatkami. Co ciekawe, Baldur’s Gate: Enhanced Edition dostępne będzie zarówno dla użytkowników urządzeń mobilnych, jak i standardowych PC-tów.

W najbliższą środę, to jest 28 listopada, Wrota Baldura mają pojawić się w AppStore. Mimo że do premiery gry pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz znanych jest wiele szczegółów na jej temat.

Kilka dni temu ujawniono informację, że w Baldur’s Gate: Enhanced Edition  znajdzie się miejsce dla trzech zupełnie nowych bohaterów: mnicha Rasaada yn Bashira, czarodziejki imieniem Neera oraz paladyna Dorna Il-Khana. Oczywiście, dla każdej z wymienionych postaci przygotowano specjalne misje i lokacje, tak więc nawet doświadczeni gracze znajdą coś, co pozwoli im rozerwać się w wirtualnym świecie.

iOS-owska wersja hitu od BioWare zawierać będzie również nową przygodę – The Black Pits. Tutaj graczowi przyjdzie składać 6-osobową załogę, która będzie stawiać czoła rywalom na 15 arenach. Jak informują autorzy gry, The Black Pits ma zapewnić kilka godzin nieprzerwanej rozrywki. Ile w tym prawdy? Wkrótce się przekonamy.

W dniu premiery Baldur’s Gate: Enhanced Edition kosztować ma w AppStore około dziesięciu dolarów. Gra będzie kompatybilna jedynie z iPadami, co z całą pewnością zmartwi wszystkich posiadaczy iPhone’ów.

Niestety, nie wiadomo na razie kiedy opisywana produkcja pojawi się w Google Play. Początkowo debiut androidowej wersji planowany był na najbliższą środę, lecz już teraz wiadomo, że odbędzie się w innym terminie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button