Autopay – z tą aplikacją przejdziesz autostradą bez zatrzymywania się na bramkach

Autopay to program autorstwa polskiego studia Blue Media. To nowoczesna aplikacja, dzięki której przejazd autostradą A1 będzie możliwy bez konieczności zatrzymywania się na popularnych ,,bramkach”. Dzięki odpowiedniej konfiguracji narzędzia, szlabany wjazdowe i wyjazdowe zadziałają automatycznie. 

Pierwszym krokiem do wolnego przejazdu autostradą, jest zarejestrowanie się w systemie bm.pl. Wystarczy dodać podstawowe informacje o karcie płatniczej, wybrać model pojazdu i jego numer rejestracyjny, by po chwili móc stać się pełnoprawnym użytkownikiem Autopay.

Zasada działania aplikacji będzie polegać na rozpoznawaniu samochodu przez bramkowy automat. Wystarczy zbliżyć się do szlabanu oznaczonego logiem AlmerGO, by przejechać przez bramki bez zbędnych formalności.

Jak to zwykle bywa, dla równowagi plusów, muszą pojawić się minusy. Wśród nich znajdziemy ograniczenia w postaci długości trasy przejazdu. By załapać się na opłatę przy pomocy aplikacji, należy pokonać całą trasę autostrady A1. Wykorzystanie tylko pewnego odcinka drogi uniemożliwi skorzystania z Autopay.

Kolejnym minusem jest ilość wspieranych autostrad. Na obecną chwilę Autopay współpracuje jedynie z najpopularniejszą ekspresówką – A1. Autorzy programu obiecują, że jeżeli pomysł przyjmie się w społeczeństwie, inne autostrady dołączą do listy.

Ostatnie ograniczenie obejmuje wybór modelu pojazdu. Posiadacze samochodów, które rzadko pojawiają się na drogach, mogą napotkać problemy podczas personalizacji aplikacji. Może się bowiem okazać, że oryginalnego wehikułu na aplikacyjnej liście po prostu nie ma.

Podsumowanie może być tylko jedno – mimo pewnych niedogodności, chwała tym, którzy starają się rozbroić autostradowe korki! Trzymamy kciuki, by projekt okazał się strzalem w dziesiątkę :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button