Auto Launcher – zrób porządek z autostartem w swoim smartfonie

Wielu z Was wie zapewne, że bardzo duża część aplikacji działających na system Android pracuje w tle, a więc nawet wtedy, gdy kompletnie ich nie potrzebujemy. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić Wam prosty program, dzięki któremu będziecie mogli poradzić sobie z niechcianymi aplikacjami. Nie będzie to jednak kolejny „Task killer”, a po prostu narzędzie do robienia porządku z autostartem.

Z telefonem jest tak samo jak z komputerem osobistym. Jeżeli nie zrobimy porządku z programami, które uruchamiają się wraz z otwarciem systemu, to nasze urządzenie będzie się nie tylko „muliło”, lecz także długo uruchomiało, a to nie należy do rzeczy przyjemnych.

Jeśli chodzi o zarządzanie tzw. autostartem na PC-ie, to nie ma tu większego problemu. Wystarczy znaleźć odpowiednie narzędzie w systemie, a następnie odhaczyć programy niepotrzebne nam przy starcie systemu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w smartfonie z Androidem, gdyż tutaj z niechcianymi aplikacjami (przy starcie) musimy poradzić sobie we własnym zakresie. I dlatego właśnie powstało opisywane przez nas narzędzie „Auto Launcher”.

Wspomniana przez nas aplikacja nie zawiera żadnych zbędnych opcji. Po prostu jest w niej tylko to, co być powinno. Dla nas jest to ogromna zaleta programu, ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Was mogą mięć podobną opinię na ten temat.

Jeśli chodzi o samo wybieranie (a raczej rezygnowanie) konkretnych programów, to sprawa jest prosta. Po uruchomieniu aplikacji wyświetla nam się lista plików uruchamianych wraz z systemem. Aby zrezygnować z jakieś aplikacji, musimy po prostu odhaczyć ją i zapisać zmiany. Proste, a zarazem niezwykle skuteczne.

Auto Launcher jest do pobrania z Google Play zupełnie za darmo. Jeśli więc macie problemy z długim uruchamianiem się Waszego smartfona, to na pewno powinniście zainteresować się tą aplikacją.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button