Audioteka – a może by tak posłuchać książki?

Wśród fanów książek można wyróżnić dwa podstawowe typy czytelników – jedni lubią książki w formie papierowej, a drudzy szukają lżejszych i wygodniejszych alternatyw, które powstały dzięki dzisiejszemu rozwojowi techniki. Jeśli czytasz ten wpis, lecz należysz do grona tych bardziej konserwatywnych przyjaciół książki, to raczej powinieneś poczytać inne nasze recenzje. Gdyby jednak okazało się, że papierowe wydania różnych dzieł zastąpiłeś już jakiś czas temu, na przykład, e-bookami, to zachęcamy Cię serdecznie do przeczytania tego wpisu, bowiem opiszemy w nim ciekawą aplikację Audioteka, pozwalającą na kupowanie i słuchanie…książek.

Z audibooków korzysta blisko 30% społeczeństwa amerykańskiego. Oczywiście, zamiast tego mogliśmy napisać nieco więcej na temat zalet słuchania książek, jednak uważamy, że przytoczenie prostych danych statystycznych, najlepiej wszystko Wam wyjaśni. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych znani są przecież ze swojego lenistwa, tak więc łatwo domyślić się, że audiobooki to doskonała propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą od czasu do czasu coś przeczytać, lecz przy tym woleliby nie przemęczać własnych oczu.

Audioteka to w naszym kraju chyba najpopularniejsza wirtualna biblioteka elektronicznych audiobooków. W bazie tego serwisu znajduje się ponad 1500 pozycji w języku polskim oraz 200 publikacji dwujęzycznych (mamy tu na myśli książki do nauki języków obcych).

Aplikacja mobilna „Audioteka” to natomiast doskonałe narzędzie dla każdego maniaka książek czytanych. Dlaczego? Otóż w programie tym nie tylko istnieje możliwość przesłuchania danego dzieła, lecz również kupienia jakiejś książki i przechowywania jej na specjalnej wirtualnej półce.

Warto napisać bez wątpienia również o tym, że „Audioteka” pozwala nam na wysłuchanie fragmentu wielu dostępnych w ofercie książek, co jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią kupować przysłowiowego kota w worku.

Podczas testu aplikacji spodobał nam się też sam interfejs opisywanego programu. Jest on bowiem dość czytelny, a zarazem dopracowany i ładnie wyglądający.

Audiotekę możecie pobrać zupełnie za darmo w Google Play bądź AppStore

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button