Apparatus – logika z fizyką

Mężczyźni uwielbiają majsterkować. Czy to przy samochodzie, elektronice, czy przy czymkolwiek innym. To urodzeni kombinatorzy. Apparatus to gra właśnie dla takich osób, które nie boją się wyzwań oraz lubią kombinować. Oczywiście nie tylko mężczyźni tacy są.

Co więc jest celem naszej gry?
Musimy umieścić wszystkie kulki, które pojawiają się nam na planszy w wyznaczonym do tego miejscu. Brzmi banalnie, lecz okazuje się, że skrzynki, w które mamy wrzucić to co trzeba znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Jedynym sposobem na rozwiązanie naszego problemu jest więc zbudowanie odpowiednich konstrukcji czy też machin, które pomogą w dostarczeniu kulek. Teraz już jak widać jest trudniej. Okazuje się jednak, że do tego wszystkiego dochodzi dość skomplikowana fizyka, a więc tarcie, grawitacja i wszystkie inne co utrudnia nam życie.

Apparatus oferuje nam 3 tryby rozgrywki. Granie w poziomy stworzone przez twórców, sandbox, a więc produkcja własnej zagadki logicznej oraz możliwość gry z plansze wykonane przez społeczność. Jak widać – do początkowych 54 poziomów dochodzą te, które ściągniemy z Internetu, a więc zabawy jest sporo – zwłaszcza, że zagadki nie są proste i często wymagają dłuższego myślenia.

Zaletą gry jest oczywiście bardzo dobre odwzorowanie fizyki, którą można wybrać spośród 3 możliwości. Grafika i muzyka również stoją na bardzo dobrym poziomie, co niestety sprawia, że słabsze telefony nie radzą sobie z płynnym wyświetlaniem animacji. Te problemy oczywiście można próbować zredukować poprzez wyłączenie niektórych efektów, czy tez wyłączenie dźwięku.

Gra kosztuje 9zł w Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button