Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #57

Witajcie! Mimo że listopad jeszcze nie dobiegł końca, a tak naprawdę mamy za sobą dopiero jego półmetek, wszelkiej maści media molestują nas świątecznymi, Mikołajowymi reklamami. Śniegu za oknami jeszcze nie widać, tak więc rozpoczęcie bożonarodzeniowej gorączki wydaje się nieco przedwczesne. Jeżeli jednak zaczęła Was ona trochę ogarniać, zajrzyjcie do kolejnego odcinka naszego cyklu Androidowe Okazje. Nie możemy zagwarantować, że zafundujecie sobie wiele przecenionych produkcji, ale jesteśmy pewni, że połączenie kultowej rozgrywki z większą świeżością bardzo Wam się spodoba i znajdziecie coś dla siebie. Gotowi? No to pora zaczynać!

Waking Mars

Tak,tak, było o tym tydzień temu. Nie możemy jednak w ogóle nie wspomnieć o tym, że Waking Mars jest teraz dostępne za nieco ponad sześć złotych. Bo jest to naprawdę bardzo dobra produkcja, która potrafi nam umilić wiele nudnych chwil i sprawia, iż zupełnie inaczej zaczynamy postrzegać gwiazdy pojawiające się na nocnym niebie.

W Waking Mars wcielamy się w postać astronauty, który trafia na tytułowego Marsa, aby zbadać jego powierzchnię. Pech sprawia, że bohater zostaje uwięziony w swego rodzaju jaskini, a aby z niej wyjść potrzebuje czegoś więcej, niż tylko szczęścia. Potrzebuje głównie umiejętności logicznego myślenia, gdyż to ona jest w stanie podpowiedzieć mu, jaka roślinka może być bronią przeciwko innej oraz w jaki sposób ominąć niebezpieczny element.

Oprawa graficzna zastosowana w Waking Mars prezentuje się nienagannie. Z całą pewnością nie wszyscy będą podzielali tę opinię, ale jeżeli należycie raczej do typowych graczy, nie zauważycie w tym tytule zbyt wiele niedociągnięć czy rzeczy, które za wszelką cenę chcielibyście poprawić.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na samym początku, Waking Mars obecnie wyceniany jest na nieco ponad 6 złotych. Do niedawna jego cena wahała się w granicach liczby dwucyfrowej, co oznacza tylko jedno – na pewno warto z tej promocji skorzystać. Pobierz Waking Mars za 6,77 PLN w Google Play.

The Great Fusion

Na pierwszy rzut oka na taką nie wygląda, ale The Great Fusion to produkcja iście futurystyczna. Wcielamy się w niej w postać niejakiego Maxa, brodatego programisty, któremu przyszło żyć w roku 2022. Prawdopodobnie historia ta nie robiłaby większego wrażenia, gdyby nie fakt, że opowiada nam o bardzo szarej wizji przyszłości, gdzie rządzą wielkie firmy, a osoby biedniejsze stają się… coraz biedniejsze.

Opisywana produkcja to nic innego jak przygodówka typu point and click. Absolutnie nie można napisać, że jest standardowa do granic możliwości, bo choć wskazujemy w niej drogę wirtualnemu człowieczkowi, rozmawiając przy okazji z innymi ludźmi oraz zbierając przeróżne przydatne przedmioty, świat gry nadaje jej bardzo oryginalnego uroku, przed którym nie sposób się uchronić.

Rozgrywka oferowana w The Great Fusion nie jest zbyt długa. Prawdopodobnie najlepsi są w stanie ukończyć ją w mniej niż dwie godziny. Powodów takiego stanu rzeczy można doszukiwać się również w tym, że stojące przed nami zadania nie należą do wyjątkowo skomplikowanych. Spokojnie można więc dać tę grę nawet swojemu dziecku. Warunek jest tylko jeden – musi ono wcześniej „liznąć” nieco angielskiego, bo to właśnie w tym języku dostępna jest apka.

Jeszcze do niedawna użytkownicy Androida grę The Great Fusion pobierali za ponad 11 złotych. Teraz cena tej naprawdę fajnej przygodówki spadła o ponad połowę i wynosi 4 złote i 18 groszy. Pobierz The Great Fusion za 4,18 PLN w Google Play.

Worms 2: Armageddon

Najbardziej kultowa z wszystkich kultowych produkcji w naszym zestawieniu. Jeżeli nigdy nie słyszeliście o Worms 2: Armageddon, prawdopodobnie przespaliście pierwszą dekadę XXI wieku. Na szczęście, teraz możecie nadrobić swoje zaległości, gdyż robaczki zostały przecenione przez swoich autorów. I to o grubo ponad 50 procent!

W Worms 2: Armageddon akcja skupia się na wojnie glizdowatych stworzonek wyposażonych w różnego rodzaju pistolety, karabiny oraz wyrzutnie rakietowe. Zadanie jest bardzo proste – wyeliminować wszystkich członków drużyny przeciwnej, zanim oni zrobią to z naszymi podopiecznymi. Mimo że wydaje się to proste, wcale takie nie jest. A wszystko dlatego, że rywalizujemy tu głównie z realnymi użytkownikami.

Podobnie jak PC-owa wersja, mobilny Worms 2: Armageddon również oferuje nam zabawę wieloosobową. Jeżeli mamy jednego chętnego znajomego, możemy spotkać się z nim przez Wi-Fi, a jeżeli nie mamy wśród bliskich nikogo, kto posiada robaczki na swoim smartfonie, dostajemy możliwość uruchomienia rozgrywki nawet do 4 osób na własnym urządzeniu.

W porównaniu z oryginałem, nie brakuje tutaj charakterystycznych dla serii broni takich jak chociażby granat Alleluja czy Super-Owca. Znalazło się również miejsce dla wyjątkowo udanego działu Single Player i edytora drużyn. Niestety, zabrakło w programistach chęci do stworzenia narzędzia do modyfikowania map, a szkoda, ponieważ zawsze sprawiał on wiele frajdy.

Obecnie Worms 2: Armageddon kosztuje ponad 6 złotych. To i tak sporo mniej, niż dotychczas, gdyż jeszcze dwa dni temu gra była dostępna za około 15 złotych. Pobierz Worms 2: Armageddon za 6,30 PLN w Google Play.

Star Traders 4X Empires Elite

Zwolennicy Star Traders 4X Empires Elite mówią, że jest to dzieło mobilne inne od wszystkich. I naprawdę trudno się z nimi nie zgodzić, bo choć na pierwszy rzut oka to typowa strategia, zanurzenie się w jej fabule potrafi wciągnąć na wiele godzin i sprawia, że otaczająca nas rzeczywistość wydaje się nieco bardziej… galaktyczna.

W opisywanej produkcji kierujemy obiektami kosmicznymi, to jest planetami, futurystycznymi maszynami wojennymi i tak dalej, i tak dalej. Naszym celem jest zarządzanie każdym aspektem życia mieszkańców, dbanie o politykę międzyplanetarną oraz ekonomię. Jeżeli dokopywanie się do surowców, zarabianie wirtualnych pieniędzy oraz zabawa w stratega nie jest dla Was czymś obcym, będziecie bez dwóch zdań zadowoleni.

Co wyróżnia Star Traders 4X Empires Elite na tle dużo bardziej znanej konkurencji? Przede wszystkim poziom trudności. Tutaj nie wystarczy podejmować decyzji ot tak. Przed wykonaniem każdego ruchu musimy poświęcić sporo czasu na zastanawianie, czy aby na pewno robimy wszystko tak, jak należy. Skutki niesłusznych decyzji mogą być bowiem bardzo opłakane.

Grafika i dźwięki nie są największymi zaletami opisywanej gry. Miłośnicy taktycznych rozgrywek oraz zagmatwanych i długich fabuł powinni jednak w ogóle nie zawracać sobie tym głowy i zająć się tylko zabawą. Szczególnie, że teraz wiąże się ona z kosztami o 40 procent niższymi niż do tej pory. Pobierz Star Traders 4X Empires Elite za 10,10 PLN w Google Play.

Mamy dla Was złą i dobrą wiadomość. Zła jest taka, że na dzisiaj to już wszystkie przeceny. Dobra to natomiast zapewnienie, że za tydzień znowu się pojawimy w cyklu Androidowe Okazje i po raz kolejny będziecie mogli zakupić sobie apkę bądź grę w promocyjnej cenie! Powodzenia w zbliżającym się tygodniu i pamiętajcie… święta coraz bliżej! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button